Vaida JAKAITYTĖ

„Žiemos puokštė 2017“

Tarp geriausių šio konkurso kūrėjų – Viešvilės jaunieji miško bičiuliai

Parodos-konkurso „Žiemos puokštė 2017“ metu...

2017-12-07 Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegijoje vyko (kartu su Atvirų durų diena) tradicinė, tačiau šiais metais Tarptautinė floristinių darbų paroda-konkursas „Žiemos puokštė 2017“. Renginiuose dalyvavo mokytojai, moksleiviai iš visos Lietuvos bei Latvijos. Šiais metais buvo pateiktos 217 konkursui skirtos teminės kompozicijos: A grupei – „Kalėdinė eglutė“ ir B grupei – koliažas iš gamtinių medžiagų tema ,,Augalais išausta tapatybė“, skirta Tautinio kostiumo metams pažymėti.

Komisijos užduotis – įvertinti kompozicijų meninę raišką ir jų kūrimo technologijas, apdovanoti šiuos dalyvius prizais.

Viešvilės pagrindinės mokyklos jaunųjų miško bičiulių būrelio „Atžalynas“ nariai į konkursą vežė šešias Kalėdines eglutes iš natūralių gamtinių medžiagų, taipogi – ir Andželikos Girdžiutės koliažą (Mažosios Lietuvos delmonas „Gyvybės medis“). Nuvykus darbų autoriai, padedami būrelio vadovės Vaidos Jakaitytės, kruopščiai, parinkdami vietą eksponatams, dėliojo atsivežtus meno kūrinius, juos dar gražino ir vis žvalgėsi į kitų darbus. Visiems norėjosi ne tik save parodyti, bet ir į kitų darbus pasižiūrėti, pasisemti idėjų, sužinoti kažką naujo, kas dar nematyta ir nepatirta. Kol komisijos nariai apžiūrinėjo ir vertino floristines kompozicijas, moksleiviai buvo suskirstyti į 10 grupių. Kiekviena grupė lankė skirtingus objektus. Mes, viešviliečiai, pirmiausia aplankėme medienos ruošos laboratoriją. Ten kiekvienas turėjome galimybę išbandyti įrenginius miško darbams. Vėliau keliavome į kolegijos rūsį, kur kiekvienas sau pasisodinome pasirinktą eglę ar pušį. Po to apžiūrėjome kolegiją, kompozicijas, pabendravome prie arbatos puodelio, lepindami gomurius įvairiais skanumynais. Užkandę ir smagiai pasišnekučiavę keliavome pas labai šaunų dėstytoją ir ten išklausėme įdomios paskaitos, kuri paliko daug įspūdžių.

… Pasibaigus darbų vertinimui vėl visi susirinkome į salę ir nekantriai laukėme rezultatų, o juos paskelbus paaiškėjo, jog Viešvilės jaunieji miško bičiuliai – tarp geriausių Tarptautinės floristinių darbų parodos-konkurso „Žiemos puokštė 2017“ kūrėjų. Aštuntos klasės mokinės Aurelijos Vaitkutės kompozicija „Pušyno gražuolė“ 5-8 klasių grupėje buvo apdovanota Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegijos direktoriaus prizu, o 9 klasės mokinės Andželikos Girdžiutės koliažas iš gamtinių medžiagų (Mažosios Lietuvos delmonas „Gyvybės medis“) – komisijos prizu už puikiai augalais išaustą tapatybę.

Tai, jog darbščių mūsų mokyklos jaunųjų miško bičiulių kompozicijos buvo pastebėtos ir įvertintos – geras mokinių, jiems padėjusios vadovės Vaidos Jakaitytės bei miškininkės Irenos Petrošienės bendradarbiavimo pavyzdys. Šiandien mes vėl įrodėme, jog dirbdami kartu petys petin galime pasiekti gerų rezultatų ir garsinti Jurbarko ir Viešvilės vardą respublikoje.

Už galimybę nuvykti į šį konkursą dėkojame Jurbarko rajono savivaldybei.

Autorės archyvo nuotraukos