Lina MISIULYTĖ
Pagramančio regioninio parko kultūrologė

„Žemyn upe“

Žygis 58-iomis baidarėmis Akmenos ir Jūros upėmis

Baidarės - santakoje

Pagramančio regioniniame parke surengtas tradicinis baidarių žygis „Žemyn upe 2015“, o prieš išvyką pristatytas dr. doc. Vytenio Almonaičio keliautojo žinynas „Vėl šniokščia rėvos. V dalis“. Masinis, jau ketvirtus metus iš eilės vykstantis baidarių žygis sulaukė daugiau nei 100 plaukimo entuziastų iš įvairių Lietuvos kampelių. Prie žygio dalyvių prisijungė ir naujasis Tauragės rajono savivaldybės meras Sigitas Mičiulis bei Tarybos narys Darius Stankus.

Gražus, šiltas, saulėtas ankstyvas šeštadienio rytas pranašavo puikų 26 km nuotykį žygyje Pagramantis-Dapkiškiai. Šiemet ši trasa pasirinkta neatsitiktinai, norėjosi, kad žygeiviai aplankytų naują Pagramančio regioninio parko lankytojų centrą, kuris įsikūręs viename iš seniausių parke esančių kaimų – Ringiuose.

Pasak dr. doc. Vytenio Almonaičio, Ringių kaimas įsikūręs prie savo „krikštamotės“ Ringės. Čia buvusiame kapinyne rasta IIIV a. dirbinių, tad tai labai sena gyvenvietė. Pirmą kartą Ringiai minimi 1395 m. kryžiuočių sudaryto kelio į Žemaitiją aprašyme kaip tarpinis punktas pakeliui iš Greižėnų į Kaltinėnų apylinkes. Taigi šiemet Ringių kaimui sukanka 620 metų. Rudeniop visi buvę ir esami ringiškiai bei svečiai bus pakviesti į kaimo šventę.

„Jūra ir Akmena, kaip ir kitos Lietuvos upės, susidarė traukiantis ledynams. Upės pasižymi giliais slėniais, rėvomis, akmenų gausa, išgriautų užtvankų slenksčiais, apaugusiais didingais ąžuolais, piliakalniais, gamtos paminklais, natūralia gamta bei savo garsia istorija“, – prieš žygį pasakojo istorikas V. Almonaitis.

Žygeiviai, išklausę keliautojo žinyno paslapčių ir saugumo instruktažo, sėdo į baidares ir palengva pasileido Akmenos ir Jūros upės vingiais. Į žygį leistasi 58-iomis baidarėmis. Apie penkias valandas plaukusius žygeivius pasitikę regioninio parko direkcijos darbuotojai vaišino sriuba ir žemaitišku kugeliu, o dalyviai dalijosi įspūdžiais apie neapsakomą malonumą plaukiant vaizdingomis Akmenos ir Jūros upėmis.

Kviečiame visus išmėginti vandens turizmo galimybes Pagramančio regioniniame parke. Sraunus Akmenos ir Jūros vanduo, vingiai ir kilpos, unikalūs gamtos ir kultūros paminklai palieka geriausius įspūdžius kiekvieno širdyje.

Sigito Mėlinavičiaus ir Tomo Kalašinsko nuotraukos