Tomas KALAŠINSKAS
Pagramančio regioninio parko ekologas

„Žemyn upe – 2018“

Septintasis žygis baidarėmis Akmenos upe

Žygis prasideda...

2018 04 28 vyko tradicinis, jau septintas, baidarių žygis „Žemyn upe“.

… Tą šeštadienį prie Pagramančio regioninio parko lankytojų centro susirinko 56 gerai nusiteikę žygeiviai. Atlikę visus registracijos formalumus, išklausę saugumo instruktažo ir informacijos apie maršrutą dalyviai lipo į autobusą. Jis vyko iki Pakoplyčio kaimo (Šilalės r.), kur buvo žygio startas.

Ant kranto jau laukė paruoštos baidarės, kurios netrukus viena po kitos pasileido žemyn upe.

Akmenos upė įspūdinga savo vingiais, sraunumu, slėnių, šlaitų, atodangų grožiu. Taip pat gausu čia ir kliūčių – privirtusių medžių. Pavojingiausios ir nepraplaukiamos vietos prieš žygį buvo sutvarkytos pašalinant išvartas.

Įveikdami posūkius ir įvairias kliūtis baidarininkai pasiekė pusiaukelę – „Didžiąją rėvą“. Čia dalyviai sočiai pavalgė plokštainio, atsigėrė karštos arbatos, o sušlapę šildėsi prie laužo.

Praplaukti „Didžiąja rėvą“ nėra paprasta. Rėvoje gausu didelių riedulių bei didelis vandens nuolydis, todėl plaukiant reikia ne tik stipriai irkluojant, o ir greitai apgalvoti kaip apiplaukti riedulius. Ši užduotis ne visiems buvo lengvai įveikiama, daugelis kliuvo, strigo, prisipylė pilnas baidares vandens.

Laimei, dalyviai buvo draugiški ir vieni kitus gelbėjo ištikus bėdai. Nors ir šaltas Akmenos vanduo, bet išlipę ar išvirtę žygeiviai nesiskundė, jų veidus puošė šypsenos ir juokas.

Įveikę rėvą dalyviai kiek atsipučia, bet jų laukia dar pusę kelio. Finišas numatytas Ringių kaime prie betoninio tilto (Tauragės r.).

Vakarop baidarės pasirodė prie finišo. Įveikę 32 km, iš baidarių lipantys dalyviai atrodė pavargę, tačiau laimingi ir kupini įspūdžių. Grupelėmis žygeiviai sėdo į autobusiuką, kuris vežė prie netoliese esančio lankytojų centro.

Čia degė laužas, garavo karšta arbata, grojo muzika. Gerdami arbatą ir užkandžiaudami sausainiais vieni su kitais dar ilgai dalinosi įspūdžiais, nuotykiais.

Tomo Kalašinsko nuotraukos