Vaida SARAPIENĖ

„Žalioji mūsų vasara – 2017“

Ši stovykla prie jūros sukvietė aktyviausius šalies jaunuosius miško bičiulius

Stovykloje susirinko per 100 geriausiųjų jaunųjų miško bičiulių iš visos Lietuvos

Jaunųjų miško bičiulių sambūris vienija moksleivius, besidominčius gamta, miškininkyste, miškininko profesija, padedančius miškininkams ir privačių miškų savininkams prižiūrėti miškus, saugoti jų augaliją ir gyvūniją, pažinti miško vystymosi principus. Jaunuosius gamtininkus aktyviai burtis ir veikti skatina ne tik meilė gamtai, bet ir įvairūs bendri renginiai.

Mokslo metų pabaigoje visi moksleiviai nekantriai laukia vasaros, nes prasideda atostogos. Jaunieji miško bičiuliai jos laukia dar labiau, nes patys aktyviausieji turi galimybę dalyvauti gamtosauginėje stovykloje „Mūsų žalioji vasara“. Stovykloje vienu metu susitinka apie šimtą geriausiųjų jaunųjų miško bičiulių iš visos Lietuvos.

… Ankstų birželio 20-osios rytą mes, Panevėžio rajono JMB būrelių „Eiguliukai“ ir „Gamtos bičiuliai“ nariai, pajudėjome pajūrio link, į Girulius, kur birželio 20-26 dienomis vyko jaunųjų miško bičiulių sambūrio stovykla.

Turėjome galimybę nemokamai pailsėti šioje stovykloje. Mat Panevėžio r. Paliūniškio pagrindinės mokyklos JMB būrelio „Gamtos bičiuliai“ nariai Vainius ir Vytaras respublikiniame konkurse „Tiriamieji darbai miške“ užėmė penktąją vietą. Vytaras buvo vienas iš prizininkų fotografijos konkurse „Kai miškas pavasariu kvepia…“. Miežiškių pagrindinės mokyklos JMB „Eiguliukai“ yra vieni aktyviausių JMB Lietuvoje, respublikiniame konkurse „Miško draugas“ laimėjo ketvirtą vietą, todėl du nariai gavo nemokamą kelionę į vasaros stovyklą.

… Atvykę supratome: nuobodu tikrai nebus. Su visomis kuprinėmis ir lagaminais pradėjome krikštijimo procesą, tapome pilnaverčiais stovyklos „Mūsų žalioji vasara“ dalyviais!

Pirmoji diena pralėkė tikrai greitai. Susiskirstėme į būrius (pagal amžiaus grupes), įsikūrėme nameliuose, susipažinome su vadovais ir gavome užduotį sukurti savo komandos prisistatymą, vėliavą, šūkį. Būriams prisistačius ir susipažinus, kiekvienas stovyklos dalyvis gavo jaunųjų miško bičiulių kepurėles bei marškinėlius.

Kitas dienas veiklos irgi tikrai netrūko – ne tik pailsėjome po mokslo metų, o ir įgijome daugiau žinių apie Lietuvos miškus, gamtą. Būta „Miško universiteto“ paskaitų: „Paskaita apie vilkus“, „Gamtos fotografavimas“, „Viešas kalbėjimas“. Paskaitas vedė puikūs specialistai. Susitikome su girininku Raimondu Ereminu. Dalyvavome miško ir pajūrio tvarkymo talkoje. Aplankėme Juodąją tvirtovę, Palangos botanikos parką ir Gintaro muziejų.

Kasdien atlikdavome įvairias komandines užduotis, žaidėme. Dalyvavome protų mūšyje, kuriame buvo įvairių užduočių: teko atnešti skruzdėlę, nufotografuoti paukštį, atsakyti į klausimus.

Daugiausia ovacijų sulaukė talentų vakaras, kuriame stovyklautojai demonstravo savo talentus – šoko, grojo įvairiais instrumentais, dainavo savo sukurtas dainas.

Didžiulį įspūdį paliko naktinis žygis, kurio metu turėjome rasti pavogtą pašto dėžę, vykdyti įvairias užduotis. Suradę lobį, šventėme Jonines – kepėme dešreles.

Kiekvienos dienos pabaigoje – veiklos aptarimas: kas patiko, ko trūko, kaip sekėsi ir kaip jauteisi… Kiekvieną vakarą taip pat šokome diskotekoje.

Pasibaigus stovyklai buvo liūdna su visais išsiskirti, palikti naujus draugus ir tokį šaunų kolektyvą. Tačiau tikimės, jog kitąmet vėl susitiksime.

Norėtume pasakyti didelį „AČIŪ“ visiems stovyklos „Mūsų žalioji vasara“ vadovams, organizatoriams, būrelio vadovams ir stovyklautojams – už šypsenas, supratimą, palaikymą ir nuostabią nuotaiką.

Susitiksime kitais metais!

Tai sako Panevėžio rajono Paliūniškio pagrindinės mokyklos JMB „Gamtos bičiuliai“ nariai Vainius Sarapas, Vytaras Sarapas, Jonas Kazokaitis, Miežiškių pagrindinės mokyklos JMB „Eiguliukai“ nariai Urtė Dapkevičiūtė, Julius Eigirdas.

Stovyklos dalyvių archyvo nuotraukos