Modesta BIELSKIENĖ
Žagarės regioninio parko direkcija

Žagarės krašto kalendorius

Žagarės kalendorius: viršelis

Pirmąją žiemos dieną Žagarės regioninio parko direkciją pasiekė dažais kvepiantis 2022 m. kalendorius, kurį puošia Žagarės miško vaizdai, užfiksuoti 7-oko Sauliaus Alejūno. Moksleivio įamžintos akimirkos gamtoje žavi savo paprastumu, o kartu jos ir ypatingos – juk ne kiekvienam pasiseka pamatyti barsuką ar ką tik išsiritusį pempiuką. Už parduotus kalendorius surinkus pinigus jaunajam fotografui bus nupirktas naujas objektyvas, padėsiantis jaunuoliui įamžinti dar įspūdingesnius gamtos kadrus.

Apie save Saulius nedaugiažodžiauja: „Pirmą kartą į rankas paėmiau fotoaparatą 2020 metais. Tada man buvo 12 metų. Nuo tada, kai nusipirkau savo fotoaparatą, pradėjau domėtis ornitologija. Kadangi man patinka paukščiai, mano pirmosios nuotraukos buvo paukščių. Vėliau vis labiau norėjosi užfiksuoti daugiau įvairovės. Turiu ir nuotykių. Buvo vasario mėnuo. Spaudė -20 laipsnių šaltis. Tuo metu keldavausi anksti ryte ir eidavau į mišką fotografuoti, nes norėjau nufotografuoti elnią. Buvo sniego iki kelių. Išlindau į šviežią kirtavietę. Ten pamačiau jauną elnią. Kai jį nufotografavau, ėjau namo šlapias, sušalęs, bet patenkintas.“ Tačiau dažnai nuotraukos ir nepavyksta, nes geresnei kokybei išgauti fotoaparatui reikalingas naujas objektyvas. Tad renkant Sauliaus nuotraukas kalendoriui gimė idėja – už parduotus kalendorius surinkus pinigus jaunajam fotografui bus nupirktas jam reikalingas objektyvas.

Prisidėti prie šios idėjos jau dabar gali kiekvienas iš jūsų – tereikia įsigyti naujai išleistą 2022 m. Žagarės regioninio parko direkcijos kalendorių. Kiekvienas norime, kad jaunimas tobulėtų, ugdytų ir puoselėtų savo įgūdžius, tad naujas objektyvas 7-okui Sauliui bus puiki paskata ir toliau stebėti Žagarės mišką.

Kiekviename kalendoriaus lapelyje rasite po Sauliaus užfiksuotą akimirką ir jo komentarą apie tai, kas nufotografuota. Kalendoriaus pabaigoje pristatomas Žagarės regioninio parko lankytojo bilietas, kuris platinamas jau nuo 2015 m. Už juos surinktos lėšos skiriamos Žagarės regioninio parko teritorijoje esančių lankytojams skirtų objektų priežiūrai, išlaikymui, tvarkymui ir remontui.  Be lankytojų paramos ir indėlio įvairūs objektai ir infrastruktūra turbūt atrodytų visai kitaip, nei matome dabar.

Kalendorių galite įsigyti Žagarės regioninio parko direkcijoje (Malūno g. 1, Žagarė) I-IV nuo 8 iki 17 val., V nuo 8 iki 15.45 val (pietų pertrauka nuo 12 iki 12.45 val), VI-VII nuo 12 iki 16 val. Kilus klausimams kreiptis tel.867115033 arba 862019078.

Atsiimti kalendorius galima ir Joniškyje, prieš tai susisiekus tel. 861515592 ir sutarus atsiėmimo laiką ir vietą.

Kalendorių galime išsiųsti ir paštu Jums padarius pavedimą už jį į Žagarės regioninio parko direkcijos sąskaitą ir apmokėjus pašto išlaidas.

Kalendoriaus kaina 5 Eur.

Žagarės regioninio parko direkcijos leidžiamas kalendorius – tradicinis leidinys, džiuginantis kasmet artėjant didžiosioms metų šventėms. Kalendoriaus tema kasmet vis kitokia – kad leidinys ne tik būtų naudojamas pagal paskirtį, bet kartu ir neštų žinią apie Žagarės kraštą, supažindintų su jo išskirtine gamta ar istorijos vingrybėmis.

 

Žagarės RP archyvo nuotraukos