Vilija LAPĖNIENĖ
Biologijos – geografijos mokytoja metodininkė

Veiklos – vietoje pamokų

Pasaulinė Žemės diena Raudėnuose

Renginio metu...

Raudėnų mokykloje (Šiaulių r.) turiningai ir įdomiai paminėta Pasaulinė Žemės diena. Visi mokiniai ir mokytojai susirinko 1-ojo aukšto fojė – čia buvo eksponuojami inkilai, kuriuos visą mėnesį gamino mokiniai, jų tėveliai, mokytojai, mokyklos aptarnaujančio personalo darbuotojai. Gaminti inkilus pakvietė „Tėvų seklyčia“ ir jos vadovė Alma Steponavičienė.

Renginį sudarė dvi dalys. Pradžioje visi mokiniai išklausė pranešimų apie pavasario požymius, parskrendančius sparnuočius, kuriuos pristatė 3 klasės mokinė Irūna Kačinskytė ir grupė 8 klasės mokinių.

Apie inkilus, jų rūšis, gamybos paslaptis pasakojo Pažižmelių girininkijos atstovai – girininko pavaduotojas Virginijus Misiulis ir eigulys Karolis Kuodys. Mokytoja Jovita Lubienė pakvietė visus pavasarinei dainai. Teko ne tik dainuoti, bet ir mankštintis.

Renginio dalyvius sveikino ir mokyklos direktorė Zita Bezarienė.

Mokytoja A. Steponavičienė apdovanojo inkilų gamintojus ir visus pakvietė į lauką kelti namelius sparnuočiams. Tikimės, jog sulauksime inkiluose daug naujų gyventojų, kurie džiugins mus savo čiulbėjimu.

Antrojoje renginio dalyje mokiniai pasidalino į dvi grupes. Ikimokyklinės-priešmokyklinės ugdymo grupės ir 1-4 klasių mokiniai liko mokykloje ir dalyvavo viktorinoje „Ką tu žinai apie pavasarį?“, kurią vedė mokytoja A. Steponavičienė.

5-10 klasių veiklas organizavo mokytojos V. Lapėnienė ir J. Lubienė. Visi iškeliavo į didelį sodą Raudėnų gyvenvietės pakraštyje. Mokiniai pasiskirstė į penkias mišrias grupes ir gautas užduotis atlikinėjo kartu. Pirmoji užduotis – geografinė: pagal Raudėnų gyvenvietės topografinį žemėlapį kiekviena komanda skirtingu maršrutu turėjo ateiti į nurodytą vietą – sodą. Eidami gatvėmis mokiniai turėjo stebėti ir užfiksuoti objektus, susijusius su mokykla, o vėliau, kad kelias neprailgtų, eidami mokiniai kūrė odę „Pavasariui“. Sode jų laukė mokytojai, kuriems pristatė atliktas užduotis. Po to komandoms reikėjo surasti sode įsikūrusias penkias stoteles ir ten atlikti paruoštas užduotis. Mokiniams teko įveikti kliūčių ruožą, atspėti dešimt augalų pagal jų šakeles, išspręsti laiptažodį, pamėgdžioti gyvūnų balsus taip garsiai, kad aidas sklido visame sode, ir įminti mįsles užbaigiant pradėtus sakinius. Komandų darbas buvo vertinamas: grupė, surinkusi daugiausia balų, buvo apdovanota specialiu prizu – „lobiu“, o visi dalyviai gavo po šokoladinį velykinį kiaušinį, kuris turėjo priminti, kad ne tik prasideda mokinių atostogos, bet ir artėja gražiausia pavasario šventė – Velykos.

… Refleksijos metu paaiškėjo, jog mokiniai gerai praleido laiką. Nors jiems buvo truputėlį sunku, bet patiko, kadangi vietoj įprastų pamokų vyko įdomesnės, neįprastos veiklos.

Autorės nuotraukos