Vytautas ŽEMAITIS
Senieji Trakai

Valytas Meduvio ežeras

Meduvio ežero valytojai

Trakų r. žvejybos ploto naudotojai kooperatinė bendrovė „Trakų žuvis“ prisidėjo prie naujos šiųmetinės akcijos „Darom 2015“ – valė vandens telkinius. Kartu su Vilniaus nardymo klubu „Rykliukas“ balandžio 18 d. valė Senųjų Trakų seniūnijoje esantį 49 ha ploto Meduvio ežerą, kurį jie nuomoja.

Šios bendrovės direktorius Donaldas Lukšys sakė:

„Surinkome apie 300 kg šiukšlių, atliekų, anų laikų stiklinės taros ir šių dienų skardinių, tvarkėme ežero pakrantes prie valstybinio miško ir ežero. Tvarkyti Meduvį kilo mintis dar pernai rudenį, kuomet šį ežerą praturtinome lydekaitėmis.“

Kooperatinė bendrovė „Trakų žuvis“ dėkoja Senųjų Trakų seniūnei Anai Ingelevič už paramą maišais ir pirštinėmis ir surinktų atliekų išvežimu.

… Vilniaus nardymo klubas „Rykliukas“ kartu su jo prezidentu Broniumi Šešplaukiu balandžio 18 d. po Meduvio ežero gelmes nardė nuo ankstaus ryto. Nors šį ežerą, esantį ties Senuoju Tarpupiu, jie valo pirmą kartą, bet šio klubo narės Kristinos Šešplaukienės teigimu Trakų ežerynas „Rykliuko“ nariams gerai pažįstamas. Ankstesniais metais teko valyti Galvės, Totoriškių, Bernardinų (Lukos) ir kitus ežerus, kur kasmet iš vandens gelmių ištraukdavo daug nedorėlių išmestų padangų, baldų ir t.t.

Pasak pašnekovės Kristinos, norėtume, kad mumis pasektų ir vietiniai gyventojai, jaunimas – neterštų ežerų, pakrančių, kad maudymosi metu patys netaptume aukomis. Juk malonu ilsėtis gamtoje saugiai, kuri yra brangiausia Dievo dovana. Vertinkime ką turime!

Ne veltui šių metų akcijos „Darom 2015“ devizas „Vanduo – Lietuvos auksas“.

Valymo metu į narų bučių pateko plačiažnyplis vėžiukas. Tai buvo džiaugsmo čia buvusiems narų vaikučiams ir žmonoms, bet po džiugesio valandėlės vėžiukas vėl sugrįžo į savųjų vandenų gelmes. Tad Meduvio ežero vandens gelmės jo faunai dar yra švarios…

Autoriaus nuotraukos