Danguolė PALIULIENĖ
Trakų viešosios bibliotekos Rūdiškių filialo vyr. bibliotekininkė

„Ten miške, kur eglės ošia“

Tvarioje parodoje

Parodoje „Ten miške, kur eglės ošia“

Ten miške, kur eglės ošia,
Po pušim sena, sena
Buvo meškinas Rudnosis,
Rudnosienė – jo žmona

(Vytė Nemunėlis)

115-osioms Vytės Nemunėlio gimimo metinėms paminėti Rūdiškių bibliotekoje, Vaikų ir jaunimo skyriuje, paruošta tvari paroda „Ten miške, kur eglės ošia“.

Neslėpsim, ilgai galvojom, kaip išradingai supažindinti vaikus su pačia populiariausia Vytės Nemunėlio (suaugusiems rašiusio Bernardo Brazdžionio vardu) eiliuota poema „Meškiukas Rudnosiukas“. Knygelė senutėlė, viena, o ir ta pati – skolinta! Bet tuo metu Lietuvos Bibliotekininkų draugija paskelbė, kad laukiamiausio metų įvykio – Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės tema bus – Tvari biblioteka.

Taip gimė idėja ir paroda, kurią parengėme panaudoję bibliotekoje susikaupusias, neaktualias ir nebenaudojamas medžiagas. Kiekvienas panaudotas daiktas nusipelno antro šanso – ši mintis mūsų bibliotekoje įgyvendinama ne pirmus metus. Šįkart ji, kaip ir kasmet, vėl pasiteisino.

Iš senų laikraščių buvo pagaminta 10 Rudnosiukų, kurie apsigyveno bibliotekos lentynoje, tarp jų įsitaisė dar vasarą rinkti ir sudžiovinti medžių lapai. Kiekvienas tvarus Rudnosiukas skleidžia poemos „Meškiukas Rudnosiukas“ posmelius nuo pradžios lig pabaigos.

Mielai kviečiame užsukti ir perskaityti eiliuotą poemą net neatsivertus knygos. Kad nepaklystumėt, kaip kad Rudnosiukas paklydo miške, primename bibliotekos adresą: Statybininkų g. 23, Rūdiškės, Trakų r.

Autorės nuotraukos