Jolita GARBULIENĖ
Sirvėtos regioninio parko direkcijos vyriausioji specialistė

Tarp konkurso „Mano žalioji palangė“ nugalėtojų…

... ir Neformaliojo vaikų švietimo programos „Saugi elgsena gamtoje“ dalyviai iš Švenčionių

Ekskursija VU botanikos sode Kairėnuose

Ekologinį konkursą „Mano žalioji palangė“ organizavo Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras kartu su Vilniaus universiteto botanikos sodu.

Ankstyvą pavasarį Sirvėtos regioninio parko gamtos mokykloje mažiesiems gamtos draugams buvo pristatyti konkurso reikalavimai. O Neformaliojo vaikų švietimo (NVŠ) programos narius dalyvauti konkurse paskatino pasiūlyta galimybė savo netradicines idėjas pritaikyti mokymosi procese.

Švenčionių pradinės mokyklos mokiniai NVŠ programos „Saugi elgsena gamtoje“ užsiėmimų metu mokosi būti saugūs gamtos apsupty. Tačiau susitikimų metu kartu su vaikais kalbame ne tik apie saugumą, bet ir apie įvairius gamtoje vykstančius procesus. Šį pavasarį vaikai norėjo pasitikti tiesiogiai prisiliesdami prie augalų. Grupės mokiniai patys į tam pritaikytą medinį indą sėjo įvairias prieskonines žoleles: bazilikus, kvapiuosius mairūnus, garžgarstę, rukolą ir kt. Gamtos mokykloje augančias žoleles laistė ir prižiūrėjo patys mokiniai. Dalyvaudami šiame procese, mokiniai ne tik susipažino su minėtais augalais, bet ir mokėsi praktinių įgūdžių: parinkti žemę, sėti, laistyti, prižiūrėti. Tai buvo viena iš tų veiklų, kurioje vaikai daugiausiai veikė savarankiškai.

Įgyvendinę sugalvotą idėją, konkurso organizatoriams išsiuntę nuotraukas ir aprašymus, mokiniai kantriai laukė rezultatų. Gegužės mėnesio viduryje sužinojo, jog dirbo ne veltui. Iš daugiau negu 600 dalyvių visoje Lietuvoje NVŠ programos pradinukų komanda pateko į nugalėtojų sąrašą. Laimėjusių komandų atstovus konkurso organizatoriai pakvietė į Vilniaus universiteto botanikos sodą Kairėnuose.

Saulėtą dieną vaikai turėjo puikią galimybę susipažinti su augalų įvairove, grožėjosi japonišku sodu, mokėsi apželdinimo paslapčių. Po ekskursijos vyko graži apdovanojimų šventė. Į jaukią salę susirinko daugybė puikiai nusiteikusių jaunųjų gamtos bičiulių. Šventės organizatoriai dalyviams įteikė prizų ir ragino konkurse aktyviai dalyvauti ir kitąmet.

Sirvėtos regioninio parko direkcija dėkoja Švenčionių pradinės mokyklos bendruomenei už vaikams suteiktą galimybę apsilankyti VU botanikos sode ir atrasti dar neregėtų gamtos stebuklų. Tikimės, kad kartu bendradarbiaudami ateityje pasieksime dar daugiau.

Autorės archyvo nuotraukos