Vytautas ŽEMAITIS
Senieji Trakai

Šventės pasitinkamos ir lesyklėlėmis

Akimirkos Senųjų Trakų Kęstučio pagrindinėje mokykloje

Skulptūra Kęstutis ir Birutė (skulptorius Nerijus Kavaliauskas)

Atvykę į Senuosius Trakus šio kaimo prieigose pastebi, jog čia esanti Kęstučio ir Birutės skulptūra šiuo metu yra iškilmingesnė. Ją papuošė vietos Kęstučio pagrindinės mokyklos moksleiviai, mokytojai. Dar prieš garbų Lietuvos jubiliejų apie skulptūros pjedestalą papuošė rankų darbo gėlėmis vaizduojančią trispalvę – Lietuvos simbolį. O ir pati gamta kunigaikštį Kęstutį įprasmino ir, rodos, jis laiko kūdikėlį Vytautą, vėliau tapusiu Didžiuoju Lietuvos kunigaikščiu.

Kęstučio pagrindinės mokyklos kieme jaučiama, jog šios mokyklos kolektyvas gerbia ir myli „Lietuvą Tėvynę mūsų“ – iš moksleivių rankdarbių jaučiama toji meilė Tėvynei.

Šios mokyklos moksleiviai, mokytojai myli ir globoja gyvąją fauną – medžiuose iškeltos lesyklėlės su maistu paukščiams. Tad čia paukšteliai (kai aplinkui balta ir šalta) nebadauja. O pavasarį kieme vėl žydės dekoratyvinės gėlės, krūmai.

Vos užėjus į mokyklos koridoriaus fojė kiekvienas atkreipia dėmesį į Gediminaičių laikų ąžuolą – iškart suvoki, jog patekai į Lietuvos istorijos lopšį, Senuosius Trakus.

Žvilgtelėjus į kitą pusę, mokyklos Garbės lentoje pamatysi geriausiai besimokančius moksleivius. Mokykloje vis dar jaučiama šventinė nuotaika: vėliavos spalvomis languose galima pasigėrėti dailės ir technologijų mokytojos Lauros Stankaitienės karpiniais. Šokių klasę pintais sodais papuošė mokyklos darbuotoja Alicija Arnastauskienė ir buvusi mokytoja Nijolė Salimova…

Ši mokykla prieš kelis dešimtmečius buvo įsikūrusi šalia A. Stelmachovskio mokyklos mažoje katilinėje, vėliau – buvusioje bibliotekoje, o dabar jau įsikūrė buvusiame Trakų Nerūdinių statybinių medžiagų gamyklos administraciniame pastate. Mokosi 109 mokiniai, dirba 25 mokytojai. Čia net du kartus lankėsi Lietuvos prezidentas Valdas Adamkus su žmona Alma. Čia palaikė patriotinius ryšius Vilniaus Vytautų klubas.

… Gražios ir malonios akimirkos buvo šioje mokykloje minint atkurtos Lietuvos100-metį. Smagu čia bus ir Kovo 11-ąją, nes čia teko dalyvauti Lietuvos persitvarkymo Sąjūdžio renginiuose. Malonu, kad čia plazda Lietuvos trispalvė ir Europos vėliavos.

Vytauto Žemaičio nuotraukos