Rita BALSEVIČIŪTĖ
Aukštadvario regioninio parko direkcijos vyr. specialistė

Šventė Varnikų miške

Inkilų kėlimas

Žemės planetos problemos jaudino pačius ankstyviausius mūsų pirmtakus. Gamtos jėgų garbinimas, jų suvokimas ir žmogaus prisitaikymas buvo pirmieji iššūkiai žmonijos istorijoje. Gana anksti suvokta, kad tam tikrais ištekliais naudotis reikia saikingai, net atsargiai. Tenka pripažinti, kad mūsų protėviai, betarpiškai bendraudami su gamta, nebuvo vien vartotojai, bet ir skrupulingi gamtosaugininkai. Tik betarpiškai būdami gamtoje imame suvokti jos santykį su žmonija, taisyti padarytas klaidas ir gydyti žaizdas.

Žemės dienos minėjimas su gamtai reikalingiausiais darbais – Trakų jaunimo laisvalaikio ir turizmo centro ilgametė tradicija. 2022 m. kovo 18 d. Trakų jaunimo laisvalaikio ir turizmo centras su partneriais (Trakų seniūnija, Valstybinių miškų urėdijos Trakų padaliniu ir Aukštadvario regioninio parko direkcija), pasitelkę aktyvų, gamtą mylintį jaunųjų turistų būrį atliko prasmingus darbus gamtai. Gausus renginio dalyvių būrys buvo pakviestas į žygį „Jaunimo taku“ ne šiaip sau pasivaikščioti, o dalyvauti talkoje–konkurse „Kas daugiau šiukšlių surinks“.

Po to – inkilų kėlimas Varnikų miške.

Šiems darbams vadovavo ir jauniesiems gamtos draugams talkino VĮ Valstybinių miškų urėdijos Trakų regioninio padalinio darbuotojai.

Nebuvo pamiršti ir vabzdžiai. Jiems buvo pastatyti nameliai, vadinamieji „Vabzdžių viešbučiai“.

Iškėlę inkilus ir pastatę „viešbučius“ ugdytiniai atsakinėjo į viktorinos „Žemė bunda“ klausimus. Už teisingus atsakymus buvo įteikti prizai.

Varnikų pažintiniame take renginio dalyvius pasitiko Aukštadvario regioninio parko vyr. specialistė Rita Balsevičiūtė. Įdomios jos paskaitos „Pelkė – žemės metraštis ir gamtos vaistinė“ įdėmiai klausęsi moksleiviai uždavė daug klausimų. Po turiningos dienos, pasistiprinę sausainiais ir arbata, visi klegėdami skirstėsi, kurdami planus, ką vertingo gamtai nuveiktų kitais metais. Malonu, jog šventės dalyviai džiaugėsi renginiu ir įvertino organizatorių triūsą.

Aušros Piragienės nuotraukos