Rasa GRAŽIENĖ
Anykščių regioninio parko direkcijos vyr. specialistė

Šventė Medžių lajų take

Padėkos – iš Sigučio Obelevičiaus rankų

Pasaulinei Žemės dienai paminėti Anykščiuose esančiame Medžių lajų take rinkosi Anykščių rajono mokinių komandos ir mokytojai – iš A. Vienuolio progimnazijos, Svėdasų J. Tumo-Vaižganto ir Troškūnų Kazio Inčiūros gimnazijų, A. Baranausko, Debeikių, Kurklių, Traupio pagrindinių mokyklų, Viešintų ir Kavarsko pagrindinės mokyklos-daugiafunkcių centrų. Čia Anykščių regioninio parko direkcija kartu su Anykščių rajono savivaldybe suorganizavo Žemės dienos šventę 6-8 klasių moksleiviams.

… Skambant gitarų melodijai, visus susirinkusius sveikino Anykščių regioninio parko direktorius Kęstutis Šerepka, Anykščių rajono savivaldybės meras Kęstutis Tubis bei mero pavaduotojas Sigutis Obelevičius, Anykščių seniūnijos seniūnas Eugenijus Pajarskas.

Šiais metai mūsų Žemės dienos 2018 tema – „Paukščiai“. Kiekviena moksleivių komanda atsivežė po vieną ar kelis inkilus skirtingiems paukščiams, kuriuos pasiruošė labai išradingai pristatyti. Visi moksleivių inkilai pagaminti tiksliai, pagal išmatavimus bei tam tikras taisykles, žinant koks paukštelis ten apsigyvens. Moksleiviai prieš sukaldami inkilus daug skaitė, tarėsi su biologijos mokytojais ir jau žinojo, kad jų inkilai puikuosis Medžių lajų take naujai rengiamoje „Inkilų ekspozicijoje“ .

Žinios apie paukščius pravertė ir komandoms Anykščių šilelyje žaidžiant edukacinį žaidimą „Super protas“. Tai tarsi integruota gamtos pažinimo, geografijos, matematikos ir fizinio aktyvumo pamoka gamtoje. Šis žaidimas ne tik lavina atmintį, patikrina žinias, bet ir skatina vaikų bendradarbiavimą ir komandinį darbą.

Svarbiausia, ko net nepagalvojome, – mes ne tik mokėmės gamtoje, bet ir puikiai leidome laiką! Oras buvo pavasariškai saulėtas ir visi čia turėjo ką veikti: mažieji žaidė ratelius, žaidimus, dainavo. Vyresnieji, atvykę palaikyti savo komandų, buvo suvilioti ir įtraukti į „Žemės meną“ – teko iš šalia, Anykščių šilelyje esančios gamtinės medžiagos sudėlioti paukščių siluetus: gandrą, kregždę, apuoką… Vėliau, visi šventės dalyviai turėjo galimybę praeiti Medžių lajų taku išklausant pažintinę programą „Anykščių šilelis: miškas kitaip“. Visus vedė nuostabiausias gidas – Anykščių rajono savivaldybės mero pavaduotojas, žinomas gamtininkas Sigutis Obelevičius.

Nusileidus nuo Medžių lajų tako bokšto, visų jau laukė kvepianti žolelių arbata ir padėkos, dovanos. Anykščių r. savivaldybė kiekvienai moksleivių komandai ir jų mokytojams teikė padėkas bei knygas apie gamtą.

… Neatsisveikinome, nes su daugeliu moksleivių dar susitiksime Anykščių regioninio parko direkcijos organizuojamose renginiuose, Gamtos pamokose bei šį pavasarį keldami inkilus sparnuočiams.

Žemės vėliava jau iškelta, o Žemės mėnuo dar tęsiasi nuo kovo 20 d. iki balandžio 20 d. Nebūkime abejingi visi, padarykime nors po vieną gerą darbą Žemei: iškelkime inkilą, pasodinkime medį, susitvarkykime savo aplinką, sudrausminkime Žemės niokotojus.

ARPD vyr. specialisto Rolando Lančicko nuotraukos