Eglė RAKAUSKIENĖ
Kauno moksleivių aplinkotyros centro metodininkė

Sveikatinimo link…

Kauno mokiniai nori gyventi sveikai

Pagerbtieji...

Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras ir Kauno moksleivių aplinkotyros centras, siekdami plėsti ir tobulinti mokinių ekologines, sveikos gyvensenos žinias, organizavo tradicinę šio miesto ugdymo įstaigų 8 klasių mokinių olimpiadą ,,Žmogus. Gamta. Sveikata“. Renginys buvo organizuojama jau penkioliktus metus.

2015-02-25 Kauno Vinco Kudirkos progimnazijoje 83 mokiniai iš 33 Kauno miesto ugdymo įstaigų turėjo teisingai išspręsti testus, atlikti įvairias užduotis: surasti teisingas sąvokų reikšmes, atpažinti paveiksluose pavaizduotus medžius ir krūmus, išspręsti raidžių margumyną ir kt.

… Kauno moksleivių aplinkotyros centre 2015 m. sausio 29 – kovo 6 dienomis vyko Kauno miesto ugdymo įstaigų 5-12 klasių mokinių trumpametražių filmų konkursas „Kelionė po sveikatos pasaulį“. Konkursą Visuomenės sveikatos biuras kartu su Moksleivių aplinkotyros centru organizavo jau antrus metus. Konkursas buvo organizuojamas siekiant skatinti mokinius domėtis sveika gyvensena, kūrybiškai naudotis įgytomis sveikatos stiprinimo žiniomis ir įgūdžiais, plėtoti mokinių estetinį ir kūrybinį švietimą, ugdyti jų sveikos gyvensenos poreikį. Dėl geriausio trumpametražio filmo varžėsi net 63 mokiniai, kurie sukūrė 22 darbus. Filmai buvo rodomi Kauno moksleivių aplinkotyros centre.

… Šių metų kovo 5 dieną Lietuvos sporto muziejuje jau aštuntus metus vyko iškilminga Kauno miesto ugdymo įstaigų 8 klasių mokinių olimpiados ,,Žmogus. Gamta. Sveikata“ ir Kauno miesto ugdymo įstaigų 5-12 klasių mokinių trumpametražių filmų konkurso „Kelionė po sveikatos pasaulį“ nugalėtojų apdovanojimo šventė. Prieš šventę visi susirinkę svečiai galėjo pasigrožėti Lietuvos sporto muziejaus eksponatais – buvo puikus įkvėpimas nugalėtojų apdovanojimo šventei. Dalyvius  atliekamais muzikiniais kūriniais džiugino Kauno Vaišvydavos pagrindinės mokyklos mokiniai, Kauno moksleivių aplinkotyros centro jaunųjų gamtininkų būrelių ugdytiniai ir jų vadovė Eglė Stankevičienė. Konkursų dalyvius ir šventės svečius sveikino Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorė Asta Garmienė, Lietuvos sporto  muziejaus direktorius Pranas Majauskas ir Kauno moksleivių aplinkotyros centro direktorė Marioleta Matelienė.

Olimpiados „Žmogus. Gamta. Sveikata“ ir trumpametražių filmų konkurso „Kelionė po sveikatos pasaulį“ nugalėtojai ir jų vadovai buvo apdovanoti Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro ir Kauno moksleivių aplinkotyros centro diplomais, pagyrimo raštais, padėkomis ir puikiais Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro prizais. Nuoširdžiai dėkojame Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biurui ir Lietuvos sporto muziejui už prasmingą bendradarbiavimą organizuojant mokiniams sveikatos stiprinimo renginius. Organizatoriai džiaugiasi, kad konkursuose kasmet dalyvauja vis gausesnis būrys mokinių ir mokytojų.

Autorės nuotraukos