Ilona PRAJARIENĖ
Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazijos JMBB „Miškinukas“ vadovė

Svečiavosi Juodoji tetulė

Ir Igliaukoje suplevėsavo Žemės vėliava

Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininkas Kęstutis Mažeika padovanojo mums Žemės vėliavą

Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazijos miško bičiuliai bei draugiški aplinkai moksleiviai įgyvendina įvairius ekologinius, gamtamokslinius projektus, taip pat kiekvienais metais švenčia Pasaulinę Žemės dieną.

Pagal mokytojos Aušros Brusokienės literatūrinės kompozicijos scenarijų, gimnazijoje svečiavosi Juodoji tetulė. Žiūrovai susižavėję žiūrėjo pasakos apie Juodąją tetulę inscenizaciją.

Šiemet pasinaudojau galimybe pasikviesti aplinkos apsaugos specialistus skaityti paskaitas moksleiviams. Švietėjišką misiją mūsų gimnazijoje atliko Marijampolės RAAD Marijampolės agentūros vyr. specialistas Saulius Navikas ir Administracinių bylų nagrinėjimo skyriaus vyr. specialistė Lina Balsevičienė.

Pranešėjai priminė, kad saugoti aplinką – visų pareiga ir rūpestis, taip pat supažindino su Marijampolės RAAD pagrindiniais uždaviniais ir atliekamomis funkcijomis. Moksleiviai įdėmiai klausėsi, nes išgirdo ir pamatė mūsų seniūnijos gyventojų netinkamo elgesio pavyzdžius. Taip pat išvydo kaip atrodo kilpos miške, žeberklas, tinklas, užmaskuota filmavimo kamera ir kt.

Mūsų gimnazija įsijungė į socialinį projektą „Apkabinkime Žemę‘ ir, drauge su 458 Lietuvos ugdymo įstaigomis, Žemei skirtąjį šokį. Jis, be kita ko, vienija bendraminčius, formuoja kolektyviškumo įgūdžius, aktyvuoja bendradarbiavimą tarp ugdymo įstaigų, kolektyvų Lietuvoje ir užsienyje, skatina atkreipti dėmesį į ekologines bei nykstančių gyvybės formų problemas bei ieškoti bendrų aplinkosaugos sprendimo būdų.

Pasaulinei vandens dienai (kovo 22 d.) paminėti mūsų gimnazijoje vyko akcija „Vaišinamės vandeniu“. Sveikatos priežiūros specialistė R. Bacevičienė su moksleivėmis visus kvietė paragauti vandens, pagardinto citrina, bei sulos.

Labai džiaugiamės, kad Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininkas Kęstutis Mažeika padovanojo mums Žemės vėliavą (ją gavome iš patarėjų Viktorijos Kriščiūnienės ir Kęsto Spūdžio). Kiekvienais metais Žemės vėliava plevėsuos visą Žemės mėnesį prie gimnazijos. Ir primins, jog atėjo pavasaris – metas darbuotis Žemelės labui.

Autorės archyvo nuotraukos