Ernesta ČINČIKAITĖ
Būrelio „Žvilgsnis į aplinką“ narė, 8c klasė

„Svajonėje“ – nameliai sparnuočiams

Šventės metu...

Švenčionių progimnazijos būrelio „Žvilgsnis į aplinką“ nariai, vadovaujami biologijos mokytojos Lilijos Rutkovskajos, kaip ir kasmet organizavo akciją „Inkilai“, skirtą Pasaulinei Žemės dienai paminėti. Toji diena mus ragina ir įpareigoja konkrečiais darbais prisidėti prie gamtinės aplinkos puoselėjimo, saugojimo. Tą galime atlikti kiekvienas savo kieme, namų aplinkoje, mokykloje. Rūpintis Žemės išsaugojimu privalome visi. Kiekvieną dieną.

Jau tapo tradicija progimnazijos aplinką ir parką „Svajonė“ papildyti naujais nameliais sparnuočiams, todėl akcijai pasiruošėme iš anksto. Visą savaitę mokiniai nešė pačių pagamintus inkilus. Žinoma, ne be tėvelių pagalbos.

Specialiai sudaryta komisija namelius sparnuočiams įvertino. O kovo 24-ąją progimnazijos bendruomenė susirinko į inkilų kėlimo šventę. Ją trumpa menine programa pradėjo būrelio „Žvilgsnis į aplinką“ nariai.

Švenčionių progimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Irena Stuglienė įteikė diplomus ir padėkas mokiniams už pagamintus inkilus. Buvo išrinktas praktiškiausias, spalvingiausias, jaukiausias, ekologiškiausias, erdviausias, taisyklingiausias inkilas ir apdovanoti laimėtojai. Pavaduotoja padėkojo visiems akcijos dalyviams, pasidžiaugė, kad prie inkilų gamybos prisidėjo ir mokinių šeimos nariai. Bene svarbiausia šventės dalis – inkilų kabinimas progimnazijos parke „Svajonė“.

Dėkojame mokiniams, jų tėveliams, už pagamintus namelius sparnuočiams. Ši šventė – gražus pavyzdys, kai meilė gamtai suburia visą bendruomenę. Žemė – visų namai, pažinkime, mylėkime ir tausokime ją.

Autorės archyvo nuotraukos