Inga MAČIULAITIENĖ
Panevėžio lopšelio-darželio „Jūratė“ priešmokyklinio ugdymo pedagogė

Susimeistravo mažyliai inkilą

Jaunasis miško bičiulis Justinas Palionis padeda sukalti inkilą

Kovo pradžia… Pažvelgus pro langą galėjome išvysti vis dar šaltuko sukaustytą, sniegu padengtą žemę. Bet netrukus visi džiaugsimės šiltesniais saulės spinduliais ir grožėsimės parskrendančiais iš šiltų kraštų sparnuočiais. Tad visi galime prisidėti, kad jiems sugrįžus būtų nauji ir saugūs namai.

Kovo 5 d. Panevėžio lopšelio-darželio „Jūratė“ priešmokyklinio ugdymo grupės „Varliukai“ mažieji, lydimi pedagogės Ingos Mačiulaitienės, skubėjo į miesto „Ąžuolo“ progimnazijos mokyklą pas jaunuosius miško bičiulius. Šios grupės priešmokyklinukai yra gamtos mokyklos mokiniai, dalyvaujantys neformaliojo aplinkosauginio švietimo programoje.

Mažuosius pasitiko jaunųjų miško bičiulių būrelio „Miško meistreliai“ vadovas Romas Kupčinskas, su kuriuo jau ne pirmus metus bendradarbiaujame, įtraukdami bei mokydami atsakomybės už artimiausią aplinką mažuosius. Susitikimo pradžioje šios mokyklos 5b klasės auklėtiniai, atlydėti mokytojos Danutės Dumbrienės, mus visus pasveikino su atkurtos Lietuvos šimtmečiu, papasakojo ir uždavė nesunkius klausimus apie pavasarį parskrendančius paukščius. Visi buvo apdovanoti jų pačių pagamintomis dovanėlėmis – drožinėtais paukšteliais.

Vaikai geriausiai mokosi iš savo asmeninės patirties ir bandydami. Po trumputės viktorinos visi kibo į darbus: patys kalė, gręžė skyles. Padedami jaunojo miško bičiulio Justino Palionio bei Edgaro Žiobos, mažieji gamtos draugai sukalė inkilą zylei. Kaldami vaikai sužinojo, jog inkilui nereikia dailių, obliuotų lentučių, nes paukštukui juk lengviau įsikabinti ir kopti prie landos. Zylutės inkilo stogas turi būti lengvai nuimamas, nes kartas nuo karto namelį sparnuočiui reikia išvalyti. Sužinota ir kokiame aukštyje jis turėtų būti kabinamas. Pasidarytą inkilą iškelsime savo darželio teritorijoje. Bus smagu, kai stebėsime pačių pagamintame inkile apsigyvenusius paukštelius.

Kovas – Žemės mėnuo. Mūsų pasidarytas inkilas – vienas iš darbų, kuris skirtas Pasaulinei Žemės dienai paminėti.

Romo Kupčinsko nuotraukos