Toma Lukrecija ARMONAITĖ
Jurbarko r. Veliuonos Antano ir Jono Juškų gimnazijos JMB būrelio narė

Stovykla „Bičiuliai“

Pamokos gamtoje – nepakartojamos ir nepamirštamos

Mes stovyklavome...

Birželio 18-22 dienomis mūsų gimnazijoje veikė socializacijos stovykla „Bičiuliai“. Jos tikslas – skatinti vaikus domėtis, pažinti ir tausoti savo krašto gamtą. Stovyklai vadovavo ir veiklas organizavo pradinių klasių mokytoja, jaunųjų miško bičiulių būrelio vadovė Loreta Pocienė ir socialinė pedagogė Svietlana Mickuvienė.

Poilsiavo dvidešimt 1-5 klasių mokinių. Stovykla buvo mobili: dvi dienas veiklos vyko gimnazijoje, trečią dieną laukė kelionė į Palangą, o ketvirtą ir penktą dieną – užsiėmimai Panemunių regioninio parko direkcijos teritorijoje.

Pradžioje, kaip ir priimta, vaikai susikūrė emblemą, pasirinko himną, pasigamino „Stovyklautojo pasą“, sukūrė gražaus bendravimo taisykles, žaidė judriuosius žaidimus, piešė, šoko, dainavo ir kitaip linksminosi. Jiems padėjo mokytojos Genovaitė Jokubauskienė ir Daiva Jurevičienė. Veikė ir kūrybinės dirbtuvėlės. Mokytoja Loreta Grygelienė pakvietė į užsiėmimą „Lietuvos mitybos paveldas“ ir kartu kepė Veliuonoje populiarius sausainius, o mokytoja Daiva Stankūniene užsiėmime „Lietuvos liaudies namų puošyba“ mokė projektuoti statinius iš popieriaus, juos dekoruoti Veliuonos kraštui būdingais ornamentais.

Kaip pasigaminti iš molio žaislus? Apie tai papasakojo mokytoja Dalia Gineitė užsiėmime „Tradiciniai lietuvių molio gaminiai“.

Kartu su Panemunių regioninio parko specialistėmis Vaida Mozūraitiene ir Egle Kupstaityte mokiniai apkeliavo Veliuonos žymiausius lankytinus objektus ir gamtos paminklus bei atliko įdomias ir žinių bei pastabumo reikalaujančias užduotis.

Po to susiruošta į Palangą. Ten laukė Palangos turizmo centro specialistė Alma Slaboševičienė. Ji palydėjo į gintaro galeriją ,,Amber“, kur mokiniai galėjo apžiūrėti gintaro dirbinius, išmoko atskirti tikrą gintarą nuo netikro, meistrui padedant, pasigamino po gintarinį pakabuką. Taip pat pabuvojo Gintaro muziejuje, esančiame Palangos dvare. Čia apžiūrėjo gintarus, iš jo padarytus papuošalus ar dirbinius, matė galybę natūralių gintarų, tokių, kuriuos padovanojo jūra… Eidami jūros link gėrėjosi parku, jo nuostabiais medžiais, augalais, aplinka, skulptūromis, tvenkiniuose gyvenančiomis antimis. Užlipę ant Birutės kalno grožėjosi atsivėrusiu nuostabiu vaizdu į jūrą. Ji stovyklautojus pasitiko didžiulėmis bangomis…

Kelionės pabaigoje visi pasigėrėjo grojančiu ir šokančiu fontanu Palangos centre.

Ketvirtą dieną stovykla persikėlė į Panemunių regioninį parką ir įsikūrė direkcijos pastate. Čia mus pasveikino regioninio parko direktorius Mindaugas Janušonis ir palinkėjo sėkmės atliekant gamtamokslines užduotis bei gerai praleisti laiką.

Gerai nusiteikę mokiniai žygiavo pėsčiomis į Panemunės pilį, kur laukė edukacinė programa „Mažoji archeologija – pažinkime Panemunės pilį“. Gidas Marius Jakilaitis supažindino su pilies istorine praeitimi. „Archeologinėje perkasoje“ visi ieškojo praeities dirbinių, mokėsi juos įvardinti. Taip pat bandė sukurti ir nupiešti savo giminės herbinį koklį…

Vakare stovyklautojai surengė koncertą – visi dainavo, šoko, deklamavo. Prie draugystės laužo kepė dešreles ir bulves, kalbėjosi ir klausėsi miško ošimo…

Ryte stovyklautojai vyko į Žvyrių ir Skirsnemunės kaimus nešini anketomis (jas tema ,,Viskas iš pieno produktų“ paruošė Panemunių regioninio parko direkcijos vyresnioji specialistė Vaida Mozūraitienė) ir ieškojo žmonių, kurie galėtų atsakyti į klausimus.

Vėliau buvo atliekama Panemunių regioninio parko vyresniosios specialistės Eglės Kupstaitytės užduotis ,,Šliaužiantys ir skraidantys gyviai“. Komandoms reikėjo pagauti ir su Eglės pagalba įvardyti kuo daugiau įvairių gyvių.

Stovyklos metu mokiniai gerai pailsėjo, atgavo jėgas, susibičiuliavo ne tik tarpusavyje, bet ir su gamta, daug sužinojo apie Veliuonos kraštą.

Visi atsisveikino su stovykla iki kitos vasaros, nes pamokos mokyklos suole reikalingos, o pamokos gamtoje – nepakartojamos ir nepamirštamos.

Mokytojos Loretos Pocienės nuotraukos