Asta STARTIENĖ
Mokytoja

Skubėk, pavasarėli…

Renginio metu...

Vos tik aukščiau kyla saulutė, anksčiau švinta, mes ir vėl laukiame pavasario, kartu paminėdami Žemės dieną ir pavasarinius darbus rikiuodami visam mėnesiui…

Šiemet, kovo 20 dieną, Kuršėnų Daugėlių pagrindinėje mokykloje lankėsi Kurtuvėnų regioninio parko darbuotojai. Jie vedė pamoką 8-10 klasių mokiniams apie Lietuvoje saugotinas teritorijas, supažindino su Kurtuvėnų regioniniu parku, papasakojo apie vykdomas edukacines veiklas moksleiviams. Visi labai susidomėjo vykdoma tiriamąja veikla, tad planuojame atšilus orams patys apsilankyti Kurtuvėnuose.

Kovo 24-ąją mūsų pirmokai lankėsi Kuršėnų vaikų globos namuose. Ten kartu su moksleiviais iš Pavenčių mokyklos dalyvavome popietėje „Sveikas, pavasari!“. Ją organizavo vaikų globos namų bibliotekos vedėja Danutė Daunienė su savo skaitytojais. Pirmokėliai jau buvo išmokę paukščių balsų pamėgdžiojimų, o kiti šventės dalyviai spėliojo: koks paukštelis gali taip ,,kalbėti“?..

Paventiškiai atsinešė aitvarų, mokė iš balionų pasidaryti įvairių žvėrelių figūrų.

Paskui visi dalyvavome protų mūšyje apie Žemę, jos augalus ir gyvūnus. Lauke kėlėme inkilus ir, kol dar Žemė negali pasigirti spalvotais žiedais, puošėmės iškarpytomis popierinėmis gėlėmis.

Kovo 27-ąją visi ,,Pelėdžiukų“ būrelio nariai, kartu su miškininkais, važiavome į Šilelio mišką, kur iškėlėme dvidešimt inkilų mažiesiems miško paukšteliams. Vyresnieji berniukai (Pijus Milašius, Rokas Prazauskis, Ernestas Staradumskis) ir patys išbandė savo jėgas užkabinant inkilą ant lazdos ir keliant į medį. Oras buvo puikus, tad pasidarbavę supomės sūpuoklėse (miške įrengtoje poilsio aikštelėje).

Žemės mėnuo tęsiasi kone iki gegužės. Mūsų laukia dar nauji darbai: atnaujinsime užrašus medžių pažinimo take, auginsime gėles, dalyvausime aplinkos tvarkymo talkose.

Autorės nuotraukos