Onutė GAIDAMAVIČIŪTĖ

Siautėja prie Stakliškių brakonieriai

Brakonierių „puošmena“ – kilpa girios žvėrims

Jau beveik keturis metus Prienų rajone, Pakrovų kaime, Miško ir Vilniaus gatvėse, taip pat Maižyčių miške (Pakrovų kaime) stebimi brakonieriavimo ir neleistinos medžioklės atvejai.

Apie neteisėtą brakonieriavimui prilygstančią „medžioklę“ Pakrovų kaime rašiau laikraštyje „Šiandien“ 2021 m. spalio 7 dienos numeryje („Apie nebaudžiamą jiezniečių medžioklių savivalę arba „kova su vėjo malūnais“).

Įdomu tai, jog Pakrovų kaime, taip pat ir šalia esančiame Maižyčių miške turi teisę medžioti Jiezno medžiotojų klubas. Bet dar įdomiau, kad šiose, tikriau, Stakliškių apylinkėse, lankosi ir kitų medžiotojų būrelių, taip pat klubų, kurie tarpusavyje yra konfliktavę, nariai. Pavyzdžiui, „Alšios“ (vadovas Zenonas Imbrasas, reziduojantis Kaune), „Medujos“ (galbūt šis klubas jau nebeveikia), „Ąžuolo“ (vadovas Jonas Koklevičius, reziduojantis Ignacavos kaime, Prienų r.), „Gamtos“ (vadovas Vidas Kupstys, reziduojantis Burokiškių k., Prienų r.) nariai. Informaciją apie šiuos medžiotojų klubus radau tinklalapyje www.eteismai.lt.

Jau kelis metus Maižyčių miške yra girdimi brakonierių šūviai neleistinu medžioti metu (iki spalio 1 d.; taip pat žiemą), taip pat aplinkinių gyventojų šunys kartas nuo karto parvelka iš miško brakonierių veiklos liekanas, stirnų odas, buvo parvilkta briedžio galva (2021 metais).

2022 m. kovo 20 d. buvau Maižyčių miške. Mano koja užkliuvo už kilpos (nuotraukoje). Informavau Joną Jarmalavičių ir policiją (www.epolicija.lt sistemoje).

2022 m. balandžio mėnesį kaimynų  šuo buvo įstrigęs brakonierių kilpoje Maižyčių miške, vos pavyko jį išgelbėti nuo mirties, nes buvo labai sužeistas.

Rugsėjo 10 d. apie 19 val., po man priklausančios sodybos Pakrovų kaime, Vilniaus g., teritoriją važiavo nepažįstamas mėlynos spalvos automobilis Volkswagen Passat B5 (su tamsintais galiniais stiklais), kurio numerio, deja, nepavyko užfiksuoti. Pastebėjusi automobilį, pradėjau filmuoti ir jį vytis, bet automobilis padidino greitį ir spruko visai ne keliu (per pievas, per kukurūzų lauką) plento link. Iškviečiau policiją, taip pat paskambinau gerbiamam Jonui Jarmalavičiui. Man priklausančioje žemėje jau tris metus oficialiai draudžiama medžioti.

Rugsėjo 14 d. buvau informuota, kad rugsėjo 9-10 d. buvo užfiksuotas automobilis negyvenamoje sodyboje prie Maižyčių miško, Miško g. 3, vakare iš miško maiše buvo kažkas (neleistinas grobis?) velkama.

Rugsėjo 14 d. vakare, apie 19 val., apie pusvalandį stebėjau prie pagrindinio kelio, netoli kukurūzų lauko, kur yra apsistoję stirnos, apie 35 min. stovėjo automobilis Audi. Tuo metu skambinau gerbiamam Jonui Jarmalavičiui ir informavau, kad tai gali būti brakonierius.

Rugsėjo 15 d. Pakrovų kaime, Liepų g., įsukus į keliuką, pastebėjau galbūt stirnos kaulą (nuotrauka prisegama).

Rugsėjo 16 d., 6 val. ryto, panašioje vietoje, Pakrovų k., kur rugsėjo 14 d. stovėjo mėlynas automobilis, išgirdau du kartus šūvius. Tuo metu iš ankstaus ryto apie tai parašiau sms žinutę gerbiamam Jonui Jarmalavičiui. Bet tikriausiai buvo geriausia skambinti 112.

Kiek žinau, turėjo būti atlikti stebėjimai. Nežinau, ar pavyko užfiksuoti kokius nors brakonieriavimo pėdsakus Pakrovų kaime.

Dėsiu visas pastangas, kad būtų išaiškinti nusikalstamos veikos ir brakonieriavimo atvejai Stakliškių apylinkėje, taip pat minėto mėlyno Volkswagen Passat B5 automobilio tamsintais stiklais savininkas.

Autorės nuotraukos