Lina MISIULYTĖ
Pagramančio regioninio parko kultūrologė

„Sengirės simfonija“

Žygis po Pagramančio mišką

Būta ir kliūčių žmonėms...

2018-04-29 Pagramančio regioniniame parke (Pagramančio miške) vyko pažintinis žygis „Sengirės simfonija“.

Lietuvoje nykstančios sengirės – žmogaus beveik nepaliesti miškai – sukuria pasakos pojūtį, todėl dalyvauti Pagramančio regioninio parko direkcijos organizuotame žygyje panoro dalyvauti per 200 žygeivių iš visos Lietuvos ir užsienio. Svečių sulaukta iš Tokijo (Japonija), Prahos (Čekija), Vilniaus, Kauno, Šiaulių, Mažeikių, Joniškio, Klaipėdos, Šilalės, Šilutės, Marijampolės, Jurbarko, Raseinių, Tauragės bei iš kitų miestų, rajonų.

Žygio dalyvius pasveikinti atvyko Šilalės rajono savivaldybės meras Jonas Gudauskas. Jis ne tik žygeiviams sėkmės ir geros nuotaikos linkėjo, bet ir įteikė jauniausiam ir iš toliausiai atvykusiai žygeivei po knygą. Jauniausiam dalyviui Simonui Sekevičiui – tik penkeri metukai. Jis atvyko su tėčiu iš Kauno, o Rie Nonaka – iš tolimosios Japonijos.

Žygio pradžioje visiems keliautojams buvo įteiktas žygio maršruto žemėlapis su sužymėtomis stotelėmis. Kai kuriose teko gulti, kitur šokti, ištempti ausis ir pažadinti uoslę, bet turbūt įdomiausią staigmeną pateikė „Baltijos štormo“ kariai, kurie akylai saugojo partizanų bunkerį.

Dvylikos kilometrų žygio maršrutas driekiesi seno miško ribose, žymėtoje trasoje. Miške apstu retų bei nykstančių rūšių. Čia gyvena ir suopis, pilkoji meleta, baltnugaris genys, auga meškinis česnakas, svogūninė dantažolė, paprastasis kardelis. Gausiai auga jonpaparčių sąžalynai.

… Žygio pabaigoje visiems sėkmingai klaidžiojusiems po mišką dalyviams buvo įteikti unikalūs diplomai. Taip pat buvo vaišinami žolelių arbata bei ant laužo virta sriuba.

Nojaus Mockaus ir Linos Misiulytės nuotraukos