Kęstutis PETKŪNAS

„Sėkmės inkilėlis“

Sostinės gamtos bičiuliai – paukšteliams

Šventės dalyviai noriai pirko inkilėlius

Šią vasarą Vilniaus Vingio parke turėtų skambėti daugiau paukštelių balsų, nes gamtą mylintys vilniečiai jiems padovanojo net 173 inkilus.

Tradicinę inkilų dovanojimo šventę „Sėkmės inkilėlis“, kurios devizas: „Sukurk paukščiams namus – užaugink jauną talentą“ surengė Vilniaus Geležinio Vilko Rotoract klubas.

Šventė vyko balandžio 28-ąją Vingio parke, prie kavinės „Vingio terasa“. Čia vilniečiai su šeimomis (ir iš kitur atvykę gamtos draugai) iš gausybės išdėliotų spalvingų inkilėlių galėjo išsirinkti jiems labiausiai patinkantį, jį nusipirkti ir patys (arba padedami akcijos rengėjų) pakabinti ant nužiūrėto medžio.

Šventės dalyvius savo apsilankymu pagerbė ir palinkėjo sėkmės Graikijos ambasadorė Lietuvoje Vassiliki Dicopoulou. Šventės metu buvo nupirkti ir iškelti Vingio parko medžiuose 173 inkilėliai.

Vilniaus Geležinio Vilko Rotaract klubo prezidentė Rugilė Zabelnikovaitė sakė, jog kiekvienas inkilėlis turi numerį ir yra įtrauktas į elektroninį, šiam projektui skirtą registrą, jog inkilėlio savininkui įteikiamas paukščio namelio pasas. Tad savininkas gali atėjęs pasižiūrėti ar jo inkilėlyje įsikūrė paukšteliai, kaip jie dovanotuose namuose gyvena. Pasak R. Zabelnikovaitės, šis socialinis projektas skatina gyventojus rūpintis Vilniaus miesto parkais, mylėti gamtą ir leidžia prisidėti prie talentingo Lietuvos jaunimo skatinimo.

Didžioji dalis už inkilėlius surinktų lėšų skiriama jauniems talentingiems menininkams, sportininkams ir moksleiviams, kurių siekių įgyvendinimui trūksta lėšų. Likusi lėšų dalis naudojama inkilėlių priežiūrai, remontui.

Anksčiau rengtų akcijų metu inkilėliai buvo iškelti Vilniaus miesto Bernardinų sodo, Kalnų parko medžiuose.

Kęstučio Petkūno nuotraukos