
„Lesė“ yra viena didžiausių savanoriškų gyvūnų globos organizacijų Lietuvoje, kuri užsiima: gyvūnų gelbėjimu ir laikina globa, sterilizacijos finansavimu ir vykdymu (įskaitant „pagauk-sterilizuok-paleisk“ laukinėms katėms), naujų namų paieška gyvūnams (gyvunugloba.lt), visuomenės švietimu.
2017-ais „Lesei“ sukako 10 metų.
Savanoriais gali tapti visi norintys, sulaukę 16-os metų. Jaunesni vaikai į prieglaudą gali atvykti su tėvais ir pavedžioti šunis. Tai nuostabi vieta tiems, kurie nori daryti ką nors gero ir myli gyvūnus. Norintys savanoriauti gali darbuotis su šunimis ir tapti „šunininkais“, arba prie kačių tapti „katininkais“, o maksimalistai gali pereiti apmokymus ir prie šunų, ir prie kačių.
„Lesė“ mane sužavėjo maloniais, atsidavusiais savanoriais. Džiugu, jog „Lesė“ nemigdo priglaustų gyvūnų, net jei jie ilgai užsibūna prieglaudoje. Gyvūnai, net jei jų nepriglaudžia nauji šeimininkai, gyvena „Lesėje“ iki savo dienų galo. Ypatingus gyvūnus savanoriai apgaubia begaliniu rūpesčiu ir išskirtiniu dėmesiu. Tokių prieglaudoje yra ne vienas. Esu šunininkė, apmokymus prie kates praėjau gan neseniai, tad daugiau žinau apie šunis. Markusas – nedidelis baltas šunelis – yra muštas ir nenorėjo prisileisti žmonių, tad jam buvo paskirta socializavimo programa. Jis pratinamas prie žmogaus, šėrimo metu maitinant iš rankos. Justas teturi tris kojas ir gyvena atskiruose „apartamentuose“, nes sutaria ne su visais šunimis. Kreinas ir Valė yra akli, tačiau tai jiems visiškai netrukdo gyventi visavertį šunišką gyvenimą. Valei sunegalavus, jai statėme lašelinę. Briusas serga epilepsija, neseniai jam teko išoperuoti akį. Katytė Miklė serga diabetu. Kiekvienam gyvūnui su ypatingais poreikiais skiriama visokeriopa pagalba.
Neretai man pasisakius, jog esu „Lesės“ savanorė, žmonės manęs klausia, ką ten veikiu. O veiklos ten tikrai yra. Atvykę į pamainas savanoriai pasiskirsto darbus. Jie į „Lesę“ atvyksta kasdien, nes gyvūnai nori pasivaikščioti, būti pamaitinti, gyventi švariame narve ir per visas poilsio ar šventines dienas. Savanoriai rytinėje pamainoje darbuojasi nuo 9 iki 12 val., o vakarinėje – nuo 18 iki 21 val. Pamainoje „katininkai“ tvarko kačių patalpas, o „šunininkai“ pasiskirsto į dvi grupes. Vieni vedžioja šunis, tai gali daryti ir savanorio apmokymų nepraėję žmonės, kurie tiesiog iš anksto susitaria su „Lesės“ vadovybe, kiti tvarko, valo narvus, plauna, dezinfekuoja indus. Laikytis higienos yra tikrai svarbu: gyvūnų prieglaudoje nemažai – šunų apie 27, kačių apie 40. Prieglaudos plotas, deja, mažas, tad įvairios bacilos gali gan nesunkiai patekti nuo vieno kitam. Po kurio laiko šunininkai gali susikeisti. Vedžiotojai keliauja tvarkyti narvų, o tvarkytojai griebia pavadžius. Kai visi šunys būna išvedžioti, ateina šėrimo metas. Kiekvienam šuniui paskirtas maisto kiekis, o kai kuriems, net specialus maistas. Kai šuniukai pasistiprina, reikia iššluoti, išplauti ir dezinfekuoti grindis. Tam tikrą laiko tarpą savanoriavę, pilnametystės sulaukę, savanoriai atlieka globotiniams reikiamas procedūras, duoda vaistus.
„Lesė“ – tai naujos pažintys, naujos galimybės, naujos patirtys. Mes dalyvaujame mugėse, festivaliuose ir kituose renginiuose, kuriuose pasakojame apie „Lesę“, kviečiame savanoriauti, priglausti naują augintinį, paremti mus finansiškai. Dalyvavome savanorystės organizacijų renginy Žemaitės skvere, kasmet vykstančioje Kaziuko mugėje. Šiemet savanoriai nuvyko į festivalį „Galapagai“.
Padėti gyvūnams galite net tik būdami prieglaudoje ar tapę nuolat „Lesės“ reikalais besirūpinančiais savanoriais. Galite atvežti į prieglaudą nebereikalingų drabužių, apklotų, kurie tampa gyvūnų guoliais, paremti „Lesę“ finansiškai. Tai yra labai svarbu, nes „Lesė“ išsilaiko tik iš suaukotų pinigų, mes negauname jokio valstybės finansavimo. Kai kurie savanoriai yra atsakingi už „Lesės“ žiniasklaidą, jie socialiniame tinkle facebook dalinasi gyvūnų nuotraukomis, talpina namų ieškančių kačiukų ar šuniukų skelbimus.
Jei norite padėti gyvūnams ir atlikti gerą darbą, būdų tai padaryti tikrai yra!
„Lesės“ archyvo nuotraukos