Ugnė PREIMONAITĖ
Jurbarko r. Veliuonos Antano ir Jono Juškų gimnazijos JMB būrelio narė

Ruošimės jubiliejinei…

Kėdainiai: XIX nacionalinėje gamtamokslinėje konferencijoje

Renginio metu: Kamilė Bakanaitė, Modesta Viršilaitė, Evelina Vaitiekūnaitė, Emilis Kriūnas

Jau devynioliktus metus Kėdainių ,,Ryto“ progimnazija organizuoja gamtamokslinę konferenciją moksleiviams ir mokytojams „Gamta ir mes“. Ne pirmus metus joje dalyvaujame ir mes, Veliuonos Antano ir Jono Juškų gimnazijos JMB būrelio nariai.

Konferenciją sveikinimo žodžiu pradėjo progimnazijos direktorius. Po to klausėmės Ryto Šalnos, Lietuvos geografijos mokytojų asociacijos (LGMA) prezidento, pranešimo „Naujoji Zelandija – septintasis pasaulio žemynas“.

Po Ryto Šalnos žodžio mokytojai ir mokiniai skirstėsi po sekcijas.

Mes kiekvienais metais ruošiame vis naujus pristatymus. „Gamtos bičiulių“ sekcijoje“ temą „Mūsų augintiniai“ pristatė pirmokai Emilis Kriūnas ir Modesta Viršilaitė. Joje nagrinėjama kokius augintinius dažniausia  augina pradinių klasių mokiniai, kas jais pasirūpina, kaip reikia rūpintis augintiniais.

„Inkilai – paukštelių namai“. Apie tai kalbėjo mūsų mokyklos trečiokės E.Vaitiekūnaitė, K. Bakanaitė, A. Zaleckytė. Trečiokės aptarė inkilo svarbą paukšteliams, jų dydžius, reikalavimus inkilams.

Sekcijoje „Jaunieji tyrėjai“ pranešimą tema „Dažai iš miško“  skaitė trečiokės U. Preimonaitė , T.L. Armonaitė, E. Jonikaitė, A. Jurkevičiūtė.

… Pasirinkome penkis medžius: ąžuolą, šaltekšnį, pušį, juodalksnį, šermukšnį. Šių medžių žievę sudžiovinome, po to į atskirus puodus sudėjome žieves ir mirkėme keletą parų, kad gerai ištrauktų pigmentą. Užvirinome žievę, pavirėme, po to sudėjome baltos medvilnės ir lino atraižas. Nudažymai nėra labai patvarūs, negausi spalvų gama. (Gražiausia spalva  nudažė šaltekšnis.) Tačiau šio projekto tikslas buvo įsitikinti, kad tikrai medžių žievę galime naudoti dažant audinius.

Vykdydami šį projektą užtrukome gana ilgai, bet rezultatas nenuvylė: augalai dažo.

Grįžus iš Kėdainių žinome, jog ten vyksime ir kitąmet. Tad ruošimės ir jubiliejinei – dvidešimtai konferencijai.

Mokytojos Loretos Pocienė nuotraukos