Rita KROMPALCIENĖ
Pagramančio regioninio parko lankytojų centro administratorė

„Permąstykime turizmą“

Pasaulinė Turizmo diena Pagramančio regioniniame parke

Smagu eiti Pagramantyje kabančiu tiltu

Šiemet minint Pasaulinę Turizmo diena, daug dėmesio skiriama jaunimo kultūriniam, ekologiniam turizmui populiarinti, tad ir pasirinkta turizmo dienos tema: „Permąstykime turizmą“.

Švenčiant Pasaulinę turizmo dieną Pagramančio regioninis parkas kasmet organizuoja įvairius renginius, skirtus šiai datai. Vykdomi įvairūs edukaciniai žygiai, ekskursijos, viktorinos, konkursai. Šiemet turizmo dieną skyrėme regioninių parkų 30-mečiui paminėti.

Surengėme edukacinę pažintinę ekskursiją, į kurią atvyko gausus būrys mažųjų iš Tauragės rajono Skaudvilės gimnazijos Batakių pagrindinio ugdymo skyriaus ir Šilalės rajono Kvėdarnos Kazimiero Jauniaus gimnazijos. Ekskursijos metu keliavome Akmenos kraštovaizdžio pažintiniu taku. Šis pažintinis takas – tarsi Pagramančio regioninio parko vizitinė kortelė, nes parko logotipe matome upes ir kabančius tiltus. Keliaudami šiuo taku grožimės Akmenos upės vingiais, skardžiuose augančia įvairia augmenija, pereiname du kabančius tiltus ir pasisvečiuojame Tauragės ir Šilalės rajonuose, kuriuose ir išsidėsčiusi Pagramančio regioninio parko teritorija. Mažieji žygio dalyviai labai smalsūs ir noriai klausėsi, stebėjo gamtą, nors ir lijo lietutis. Sužinojome kokių paukščių balsų galima išgirsti keliaujant šiuo taku, kokių augalų pamatyti, o kokių galima ir paskanauti.

Po žygio lankytojų centre mažųjų laukė žinių patikrinimo viktorina „Ar tikrai pažystate Pagramančio regioninį parką“. Viktorinos metu mokinukai savo grupes pavadino labai gražiais vardais, jie tapo „Giliukais“, „Gamtininkais“, „Gamtos tyrinėtojais“ ir net „Greitomis kojytėmis“. Visiems šauniai pavyko atsakyti beveik į visus klausimus, nes ekskursijos metu labai įdėmiai klausėsi ir sužinojo apie Pagramančio regioniniame parke saugomas vertybes. Po viktorinos aptarėme sunkesnes užduotis, pasivaišinome saldumynais ir žolelių arbata, kuri surinkta parko slėniuose ir pamiškėse.

Turizmo diena – pasaulinė keliautojų šventė, tad laikas permąstyti ir išmokti keliauti kuo mažiau paveikiant natūralias vietovės sąlygas. Laikas išmokti keliauti lėtai tausojant gamtą, sužinant regiono, kuriame esate, tradicinę buitį ir kultūrą. Siekiant pažinti vietos žmonių kultūrinę aplinką, lankytojų centre surengėme parodą. Šioje parodoje eksponuojami vietinės Ringių kaimo gyventojos meniniai darbai, pagaminti iš popieriaus. Tai popieriaus lankstymo ir sukimo technika atlikti kruopštūs meniniai kūriniai.

Autorės archyvo nuotraukos