Ineta MEDUNECKYTĖ - TAMOŠIŪNIENĖ
„Pažink savo kraštą“
Etninės pakraipos vasaros stovykla moksleiviams iš Varėnos Dzūkijos nacionaliniame parke
Svečiuose pas bitininką
Rugpjūčio 17-20 dienomis Dzūkijos nacionaliniame parke vyko pažintinė vaikų stovykla „Pažink savo kraštą“, kurią iš dalies finansavo Varėnos rajono savivaldybė.
Stovykloje dalyvavo Varėnos J. Čiurlionytės menų mokyklos Folklorinio dainavimo klasės mokiniai ir Varėnos „Ryto“ progimnazijos moksleiviai, besidomintys savo krašto istorija, kultūra bei tradicijomis. Keturių dienų trukmės stovyklą organizavo ir jai vadovavo mokytoja ir atlikėja Ineta Meduneckytė-Tamošiūnienė.
Per keturias dienas nuveikta tikrai daug. Moksleiviai susipažino su Dzūkijos krašto istorija bei tradicijomis.
Apie visa tai jiems pasakojo įvairių sričių specialistai.
Dzūkijos nacionalinio parko istorikė Virginija Pugačiauskienė aptarė krašto istoriją ir pamokė išsilieti žvakes mirkymo būdu. Su senąja drevine bitininkyste supažindino bitininkas Romas Norkūnas. Juostų vijimo mokė Rimutė Gudonienė iš Dargužių amatų centro. Žalvario papuošalų istoriją ir gamybą išdėstė kalvis Mindaugas Asminavičius. Po gražiausias Dzūkijos vietas ekskursijas vedė Emilis Tamošiūnas. Marcinkonių folkloro ansamblio vadovė Rimutė Avižinienė mokė Marcinkonių krašto smagiausių dainų ir žaidimų.
Išbandyta ir Dzūkiška pirtis, aptartos jos tradicijos bei reikšmė žmonių gyvenime. Vakarais buvo mokomasi Dzūkiškų dainų, muzikuota prie laužo, o prieš miegą skaitomos senosios pasakos bei padavimai.
Prieš sugrįžtant namo kepėme duoną su Rūta Sakaliene pagal Marcinkonių krašto tradicijas ir parsivežėm dar šiltus kepaliukus.
Buvo tikrai labai smagu, tad dėkojame Varėnos rajono savivaldybei už finansavimą ir galimybę pažinti. Tai dar ne pabaiga. Šiuo projektu dar numatytos tęstinės pažintinės išvykos pas mūsų krašto amatininkus – mokysimės dirbti su medžiu, žiesti puodus, kepti grikines babkas ir dar daugiau. Norisi pasidžiaugti, kad mūsų vaikai tokie žingeidūs ir nuoširdžiai domisi krašto istorija, kultūra, tradicijomis bei folkloru.
Autorės archyvo nuotraukos