Ernesta STRAKŠYTĖ
Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Ryšių su visuomene skyriaus vyriausioji specialistė

Paukščiui reikia patogumo…

Apdovanoti „Gražiausio ir patogiausio inkilo“ konkurso dalyviai Klaipėdos rajone

Apdovanojimų metu...

2018-03-12 Gargždų „Minijos“ kino teatre buvo apdovanoti „Gražiausio ir patogiausio inkilo“ konkurso dalyviai. Konkurso iniciatorė – Klaipėdos rajono savivaldybės mero pavaduotoja Rūta Cirtautaitė.

Renginio dalyviai pagamino beveik 200 inkilų! Į konkursą įsitraukė šeimos, ugdymo įstaigos, bendruomenės. Jau antrą kartą vykstančio renginio dalyvių šiemet laukė ypatinga užduotis – ne tik sukurti tinkamą inkilą, kuris būtų saugus ir patogus paukščiams, o ir papuošti jį Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio tema. Tam inkilų kūrėjai pasitelkė visą savo išmonę ir kūrybiškumą. Apdovanojimų ceremonija tarsi pratęsė Kovo 11-osios renginius: atkurto Lietuvos šimtmečio tematika papuošti inkilai buvo rodomi kino teatro ekrane, prizai inkilų kūrėjams buvo papuošti trispalvėmis.

Inkilus vertino ir šventės dalyvius sveikino vicemerė Rūta Cirtautaitė, Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Ligita Liutikienė, Tarybos narė Regina Kernagienė, Pajūrio regioninio parko direkcijos vyriausiasis ekologas Erlandas Paplauskis, Savivaldybės administracijos Komunalinio ūkio ir aplinkosaugos skyriaus vedėja Rasa Bakaitienė, vyriausioji specialistė ekologė Kristina Stulpinienė. Iš daugybės atiųstų inkilų nuotraukų komisija išrinko 13, kurie konkursui pateikė išskirtinius, reikalavimus atitikusius ir paukščiams saugius bei patogius inkilus. Kiti konkurso dalyviai komisiją žavėjo savo kūrybiškumu, darbštumu, meile paukščiams ir originalia inkilų puošyba.

Apdovanojimų šventėje ne tik pasveikinami inkilų kūrėjai, o ir stengiamasi skleisti žinią apie tai kodėl ir kaip reikia kelti inkilus. Pajūrio regioninio parko direkcijos vyriausiasis ekologas Erlandas Paplauskis visuomet pamoko ir primena, kad prie inkilo nereikia kalti laktelės ar pagaliuko, nes ant jo dažniausiai tupi ne paukščiai, o plėšrūnai, taip pat patariama negręžti plačios skylutės paukščiui, nes, jei ji per plati, tai paukštelis ir jo jaunikliai vėl tampa lengvu grobiu plėšriesiems gyvūnams. Po apdovanojimų ceremonijos rodomi filmukai, filmų ištraukos apie paukščius, gamtą.

„Ši inkilų kūrimo akcija jau tampa tradicine. Džiaugiuosi, kad šiemet sulaukėme daugiau inkilų kūrėjų. Gražu pažiūrėti, kai inkilus kala šeimos, kai bendras darbas jungia kartas, suartina tėvus su vaikais, vaikus su seneliais, kai inkilų kūrimas suvienija bendruomenes, seniūnijas, ugdymo įstaigų bendruomenes. Šiemet pagaminti inkilai išskirtiniai savo puošyba. Tikiuosi, kad ir po daugelio metų, kai kas nors eis pro šio konkurso dalyvių gamintus inkilus, žmonės prisimins šią Lietuvai svarbią sukaktį ir grožėsis Klaipėdos rajono gyventojų darbais. Šia socialine-pilietine akcija ne tik padėjome paukščiams, bet ir geru darbu įprasminome Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį, suartinome žmones. Dėkoju visiems konkurso dalyviams, kviečiu inkilus kelti ištisus metus, dalyvauti konkursuose, mylėti gamtą, o svarbiausia – tegul jūsų šimtmečio inkile apsigyvena paukštelis!“, – dalyviams dėkojo ir juos sveikino vicemerė Rūta Cirtautaitė.

Labiausiai konkurso nuostatus komisijos vertinimu atitiko inkilai, kuriuos pagamino Karolina ir jos tėvelis Rimvydas Januškos, Marta ir jos tėveliai Rūta ir Sergėjus Mažeikos, Vytautas Brazauskas, Antanas Kuprelis, Jurgis Budrys, Aras ir jo tėtis Giedrius Šneideriai, Einaras ir Domas bei jų tėtis Raimondas Jasai (už darbštumą ir tautinių motyvų naudojimą, kuriant inkilą, skirtą Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui), Mantas ir jo tėtis Linas Mažučiai, Arijus ir jo tėtis Algimantas Šerpetauskai, Vakaris ir jo tėtis Ignas Gedrimai, Arentas ir jo tėtis Linas Sodžiai, Klaipėdos rajono savivaldybės Drevernos mokykla-darželis, Kretingalės seniūnijos bendruomenė (kartu su Kretingalės pagrindine mokykla ir Kretingalės vaikų lopšeliu-darželiu).

Už meilę paukščiams, kūrybines idėjas ir darbštumą kuriant Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį įamžinantį inkilą, dovanos buvo įteiktos: Birutei Grybauskienei, Dominykui ir jo tėčiui Robertui Šiauliams, Jūratei Straukienei, Viliui ir Liudmilai Digliams, Erikai ir jos tėčiui Tomui Račkauskams, Vėžaičių lopšelio-darželio „Nykštukų“ grupės vaikams ir auklėtojai Agnei Jankienei, Jonui Šidlauskui, Karolinai ir jos tėčiui Laimiui Jasaičiams, Agluonėnų lopšelio-darželio „Nykštukas“ ugdytiniams, Priekulės socialinių paslaugų centrui, Gargždų „Kranto“ pagrindinės mokyklos 3d klasės mokiniams, Albinui Vasiliauskui, Vakariui Kundrotui, Gargždų „Minijos“ progimnazijos Gobergiškės skyriui, Jakų bendruomenei, Agluonėnų pagrindinės mokyklos mokiniams, Viltei Macijauskaitei, Priekulės vaikų lopšelio-darželio vaikams, Gargždų „Minijos“ progimnazijos Jakų skyriaus bendruomenei, Virginijui ir Ramūnui Kiaulakiams, Mindaugui Šatkui, Endriejavo pagrindinės mokyklos mokiniams, Tadui Surpliui, Aronui ir jo mamai Aistei Arbacauskams.

Inkilų ir renginio nuotraukas galite rasti Klaipėdos rajono savivaldybės internetiniame puslapyje www.klaipedos-r.lt bei Facebook paskyroje.

 

Autorės archyvo nuotraukos