Rima VOVERYTĖ
Trakų viešosios bibliotekos Dusmenų padalinio vyr. bibliotekininkė

„Pabūkim kartu“

Varlių kaimo šventė

Sodybos šeimininkas Eimantas MASILIONIS

Liepos 1-oji Varlių kaimui buvo neeilinė. Čia vyko susibūrimas „Pabūkim kartu“, kurį organizavo Dusmenų biblioteka.

Jau tradicija tapusi kaimo šventė šiais metais ketvirtoji. Džiugu, kad gyventojai nori tokių švenčių – smagiai pasibūti, pabendrauti, susipažinti, prisiminti. Taip ir šį kartelį, dar nepasibaigus šiai, jau kalbėjo apie kitus metus.

Į Varlių kaimą atvyko LR Seimo narys Kęstutis Vilkauskas ir Onuškio seniūnijos seniūnė Zita Aniulienė. Svečiai sveikino kaimą, linkėjo gyventojams kuo dažniau susiburti, draugauti ir būti sveikiems. O Kęstutis Vilkauskas net eilėraštį paskaitė, kuris ir buvo skirtas šiai šventei.

Pasidžiaugėme ir prisiminėme kaimo vyriausią gyventoją Gabrielių Budrevičių, kuriam šį pavasarį sukako 90 metų. Šiuo metu jis būna pas dukrą Onutę Vilniuje ir dėl sveikatos problemų negalėjo pas mus atvykti, todėl medalis devyniasdešimtmečio proga bei nuoširdūs linkėjimai viso kaimo vardu perduoti dukrai Onutei. Džiugu, kad ta pati Onutė Lepiochinienė – varlių kolekcininkė, pakvietė visus šventės dalyvius apžiūrėti žaliąsias karalienes. Prieš keletą metų varlių kolekcijos paroda viešėjo Dusmenų bibliotekoje, o šiuo metu visos varlytės patalpintos kolekcininkės gimtinės namuose, tam skirtas net atskiras pastatas.

Susidomėjusios kaimo pavadinimu į šventę atvyko ir tautodailininkės Rita Valiukevičienė (su savo dailės darbais ir įvairiais pintais rankdarbiais) bei Danutė Kazimiera Bozienė, kuri parodė, kaip austi juostą su mažomis staklelėmis. Norintieji galėjo tai išbandyti.

Šventės metu skambėjo gražiausios eilės gimtinei, žmogui, kurias savo atliekamomis dainomis papildė Rugilė Voverytė. Gražias liaudies dainas mums dovanojo Žilinų mokytojų folkloro kolektyvas (vadovė Aušra Jachimovičienė). Džiaugiamės, kad šis kolektyvas padėjo išmokti puikių šokių – ratelių. Ir nebuvo kada užsisėdėti prie vaišių stalo, žaidėme smagius, nuotaikingus žaidimus, o visą vakarą niekam neleido nuobodžiauti muzikantas Jonas Aleksa.

Šventės prasideda, bet jos ir baigiasi, taip ir pas mus. O kaip nesinorėjo išsiskirti. Ir kaip sakė viena renginio dalyvė: „Šventė buvo nepakartojama, bet mes tai kartosim“.

Autorės archyvo nuotraukos