Tautvydas MAŽEIKA
VĮ Valstybinių miškų urėdija

„Mūsų žalioji vasara“

Jaunieji miško bičiuliai iš visos Lietuvos susibūrė į gamtosauginę vasaros stovyklą

Jaunieji miško bičiuliai stovykloje „Mano žalioji vasara“

Valstybinių miškų urėdijos, Lietuvos miškininkų sąjungos ir Aplinkos ministerijos globojami moksleiviai, kuriuos vienija meilė gamtai bei domėjimasis miškininko profesija, 2022 metų vasarą leidžia prasmingai – pasitelkdami fotografijos meną išreiškė savo kūrybiškumą aktyviai dalyvaudami Lietuvos miškų grožį atskleidžiančiame nuotraukų konkurse „Žavintis Lietuvos miškas“, o šiuo metu nuotraukų konkurso dalyviai vasarą leidžia nemokamoje, savaitės trukmės gamtosauginėje stovykloje „Mūsų žalioji vasara“.

Siekiant ugdyti sąmoningą bei smalsią miško gerbėjų kartą, Jaunųjų miško bičiulių sambūrio būrelių nariai, aktyviai dalyvavę konkursuose, sambūrio veiklose, buvo pakviesti į nemokamą, savaitės trukmės stovyklą (dvejomis pamainomis: rugpjūčio 16-22 ir 24-30 dienomis) miškininkystės tradicijomis garsėjančiame Kazlų Rūdos regioniniame padalinyje, Marijampolės rajone, Jurgežeriuose įsikūrusioje Gintaro poilsiavietėje. Į stovyklą jaunieji miško bičiuliai rinkosi iš įvairių Lietuvos kampelių – Panevėžio, Švenčionių, Jurbarko, Kauno, Kėdainių, Raseinių, Vilniaus, Trakų rajonų, Marijampolės savivaldybės.

Stovykloje „Mūsų žalioji vasara“ moksleivių laukė įvairios užduotys, viktorinos, žaidimai, teminės estafetės, dirbtuvės, saugaus elgesio gamtoje pamokėlės, nuotraukų konkurso apdovanojimai, išvykos ir gamtos švarinimo talkos, pramoginiai, praktiniai bei edukaciniai užsiėmimai su Valstybinių miškų urėdijos miškininkais, kurių metu stovyklautojai ne tik artimiau susipažįsta su paslaptingu gamtos pasauliu, o ir smagiai, aktyviai bei turiningai leidžia laiką.

„Draugystė su jaunaisiais miško bičiuliais – prasminga mūsų miškininkų darbo dalis bei tradicija, besitęsianti jau daugelį metų. Miškininkai, globodami jaunuosius gamtos draugus bei supažindindami juos su miškininkystės darbo ypatumais, ugdo tokią kartą, kuri išsineš šiuolaikišką ir tvarų suvokimą apie miškininkystę bei visapusišką mūsų miškų svarbą gamtai, visuomenei. Džiaugiamės, kad net ir vasaros atostogų metu jaunieji miško bičiuliai išlieka aktyvūs bei dalyvauja konkursuose, būrelio veiklose. Nuotraukų konkurso metu sulaukėme beveik 150 darbų iš daugiau nei 20 skirtingų mokyklų-gimnazijų visoje Lietuvoje, o į stovyklą užsiregistravo aktyviausių būrelių nariai. Esame labai dėkingi ir būrelius koordinuojantiems pedagogams (būrelių vadovams), kurie veda vaikus gamtos ir miškininkystės pažinimo keliu“, – sako Valstybinių miškų urėdijos generalinis direktorius Valdas Kaubrė.

Į gamtosauginę stovyklą buvo pakviesti visi nuotraukų konkurso „Žavintis Lietuvos miškas“ dalyviai, jų mokytojai bei kituose konkursuose pasižymėję moksleiviai. Nuotraukų konkurso dalyvių darbai buvo vertinami remiantis šiais kriterijais: temos atskleidimas, formos ir turinio originalumas, autoriaus ekologinis ir miškosauginis sąmoningumas, meniškumas, estetiškumas.

Konkurso darbus vertino komisija, kurią sudarė: Aplinkos ministerijos Miškų politikos grupės vyr. specialistė Anžela Valainė, VĮ Valstybinių miškų urėdijos Komunikacijos skyriaus specialistas Tautvydas Mažeika ir gamtos fotografas Evaldas Vaitkus.

Susumavus visų komisijos narių balus, laimėjo šie konkurso „Žavintis Lietuvos miškas“ dalyviai: I vieta – Mantas Nalivaika (nuotrauka „Miškas rūke“, Švenčionių Zigmo Žemaičio gimnazija, Ekologinis klubas „Žuvėdra“, mokytoja Oksana Gončarova), II vieta – Ugnė Okunevičiūtė  (nuotrauka „Spindulėlių žaidimas“, Trakų rajono Onuškio Donato Malinausko gimnazija, JMB „Bebriukai“, mokytoja Alma Žukauskienė), III vieta – Goda Liucvaikytė (nuotrauka „Plyšys“, Trakų rajono Aukštadvario gimnazija, JMB „Verkniukai“, mokytoja Česlova Pociūnienė).

Nuotraukų konkurso nugalėtojai stovyklos metu apdovanojami diplomais bei piniginėmis premijomis.

Nuo rudens į mokyklas sugrįžtančių Jaunųjų miško bičiulių sambūrio narių lauks įvairūs užsiėmimai: bus leidžiamas leidinys vaikams „Girinukas“ su aktualiomis temomis apie miškininkystę, taip pat bus organizuojami aktyviausių Jaunųjų miško bičiulių būrelių, klubų, mokyklų išaiškinimo konkursai, vyks Respublikinis konkursas „Jaunimas Europos miškuose“ ir „Tiriamieji darbai miške“, kviečiantys aktyviai įsitraukti į organizuojamas veiklas, geocaching (lobių paieškos miškuose) žaidimas, kvalifikacijos kėlimo mokymai būrelius koordinuojantiems mokytojams, bendros interaktyvios pamokos būreliams, taip pat išvykos, žygiai, įvairios edukacinės pamokėles bei patyriminės veiklos miškuose, savarankiškai suplanuotos, suderintos su miškininkais.

Valstybinių miškų urėdija atnaujino Jaunųjų miško bičiulių sambūrio veiklą bei užsiima jos koordinavimu, vykdo švietėjišką veiklą apie miškus bei kviečia prie būrelių veiklų prisijungti visus gamtos draugus, norinčius daugiau sužinoti apie miškininkystę, plėsti savo žinias apie gamtą, miškus bei jų puoselėjimą. Norint įsteigti būrelį ar pasiteirauti kitais klausimais, galima kreiptis el. paštu komunikacija@vmu.lt

VMU archyvo nuotraukos