Justina GRABLIAUSKAITĖ
Kauno moksleivių aplinkotyros centro renginių organizatorė

„Mums rūpi Žemės likimas“

Kauno vaikų ir moksleivių laisvalaikio rūmų šiuolaikinių šokių kolektyvo pasirodymas

2017-03-20 Kauno širdyje, Laisvės alėjoje dalyvavo net 12 šio miesto ugdymo įstaigų kolektyvų: „Aušros“ gimnazijos, Bernardo Brazdžionio mokyklos, Gedimino sporto ir sveikatinimo gimnazijos, Kauno kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų ugdymo centro, Tado Ivanausko progimnazijos, Šv. Mato gimnazijos, Jono Pauliaus II gimnazijos, „Nemuno“ mokyklos-daugiafunkcio centro, Palemono gimnazijos, VDU „Rasos“ gimnazijos, Veršvų gimnazijos ir „Žiburio“ pagrindinės mokyklos.

Pasaulinės Žemės dienos eisenos priešakyje iškilmingai žygiavo ir praeivių dėmesį prikaustė Kauno pučiamųjų instrumentų orkestras „Ąžuolynas“ ir merginų choreografinė grupė.

Iškilmingoje Žemės vėliavos pakėlimo ceremonijoje dalyvavusi Kauno miesto mero pavaduotoja Rasa Šnapštienė sveikino susirinkusius šventės dalyvius, ragindama visus tausoti brangiausią mūsų turtą – gimtuosius namus. Vėliau, Kauno miesto savivaldybės Aplinkos apsaugos skyriaus ir Kauno moksleivių aplinkotyros centro organizuojamas Pasaulinės Žemės dienos minėjimas persikėlė į Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejų.

Šventė „Mums rūpi Žemės likimas“ tapo priminimu, viltingu siekiu prisidėti prie pasaulinio raginimo tausoti ir saugoti mūsų planetą.

Šventės metu buvo apdovanoti Kauno miesto mokyklų 1-12 klasių mokiniai, dalyvavę parodoje-konkurse „Iš naujo atgimę“ ir sukūrę unikalius kūrinius iš atliekų. Taip pat pasveikinti Kauno miesto ugdymo įstaigų mokiniai, kūrę meniškus sveikinimus ir linkėjimus Žemei, bei mokiniai dalyvavę inkilų parodoje-konkurse.

Susirinkusieji į šventę klausėsi Kauno „Aušros“ gimnazijos, Senamiesčio progimnazijos ir  Kauno „Vyturio“ gimnazijos mokinių ir mokytojų ansamblių pasirodymo bei grožėjosi nuotaikingais Kauno vaikų ir moksleivių laisvalaikio rūmų šiuolaikinių šokių studijos „Vėtra“ šokiais.

Minint Pavasario lygiadienį, Pasaulinę Žemės dieną galime girdėti vieversį, gervių klyksmus ir nuoširdžiai viltis, kad netrukus sugrįžtantys gandrai šiai simfonijai pridės savo kalenimo taktą. Tad Pasaulinės Žemės dienos renginiai buvo užbaigti palinkėjimu džiaugtis, vertinti ir labai daug stengtis dėl mūsų visų namų – mūsų gražiosios Žemės.

 

Autorės archyvo nuotraukos