Lina MISIULYTĖ
Pagramančio regioninio parko kultūrologė

„Moterims ir merginoms“

Žygis pėsčiomis

Žygio metu...

2018-03-10 Pagramančio regioniniame parke vyko pėsčiųjų žygis „Moterims ir merginoms“, kuris buvo skirtas pažymėti ne tik Kovo 8-ąją, o ir Lietuvos valstybės atkūrimo 100-metį.

Žygis buvo ypatingas, nes skirtas tik moterims ir merginoms. Mes, organizatoriai, stengėmis, kad moterims žygis būtų įdomus, turiningas, pritaikytas tiek patyrusioms aktyvaus laisvalaikio mėgėjoms, tiek pirmą kartą dalyvaujančioms, tiek vaikams ir net keturkojams.

15 kilometrų atstumą pasiryžo įveikti arti 200 žygeivių iš visos Lietuvos. Svečių sulaukta iš Vilniaus, Kauno, Šiaulių, Mažeikių, Panevėžio, Klaipėdos, Šilalės, Šilutės, Marijampolės, Vilkaviškio, Kėdainių, Telšių, Jurbarko, Tauragės bei iš kitų miestų ir rajonų.

Žygio dalyves pasveikinti atvyko Tauragės rajono savivaldybės mero patarėjas Dovydas Kaminskas. Sėkmės ir geros nuotaikos linkėjo Pagramančio regioninio parko l. e. p. direktorius Sigitas Mėlinavičius, o žygeives į žygį lydėjo šių eilučių autorė.

Kelionė vyko upės Jūros ir upelių pakrantėmis, miškais ir pievomis. Žygio metu žygeivės galėjo aplankyti keturis nykstančius ir išnykusius regioniniame parke esančius kaimus – Ringių, Gudlaukio, Lankininkų, Matiškių. Juos pristatė vieniniai gyventojai, kurie vienaip ar kitaip susiję su kaimu.

Už suteiktas gido paslaugas dėkojame Adelei Bartkutei, Rolandui Šimkūnui, Nerijui Alšauskui. O Tauragės rajono savivaldybei – už paramą, medžio drožėjui Dainiui Jankauskui – už įsteigtus prizus moterims.

Maršruto pusiaukelėje, prie Jūros stūksančio Matiškių piliakalnio – pirmas ilgesnis sustojimas. Čia dalyves pasitiko vyrų būrelis, kurie vaišino ūkininko Gintauto Žebelio ūkyje užaugintų pluoštinių kanapių arbata, sausainiais, bandelėmis. Po keliolikos minučių atokvėpio buvo sugiedotas Lietuvos himnas.

Dar 7 kilometrų distancija ir – finišas. Grįžtančias ir kiek pavargusias dalyves pasitiko muzikos pedagogas iš Klaipėdos Linas Švirinas, kuris padovanojo gongų, varpų ir krištolinių dubenų harmonizuojančios muzikos seansą.

Autorės archyvo nuotraukos