Aušra DUNAUSKIENĖ, Dalia MAŽEIKIENĖ ir Renata GLODENIENĖ
Projekto organizatoriai, Kuršėnų Pavenčių mokyklos-daugiafunkcio centro mokytojos metodininkės

„Moliūgai – sveika…“

Apdovanotieji...

Kuršėnų Pavenčių mokyklos-daugiafunkcinio centro pradinio ugdymo mokiniai šiais metais vykdė projektą „Moliūgai – sveika, skanu, gražu“. Pavasarį patys mokiniai sėjo moliūgus, stebėjo kaip jie dygsta, auga. Ketvirtokai užaugintus moliūgus padovanojo būsimiems pirmokams ir ikimokyklinio ugdymo grupės ugdytiniams. Trečiokai mokė, kaip užsiauginti moliūgus specialiųjų ir lavinamųjų klasių mokinius. Visi pradinukai dovanojo moliūgų daigelius savo šeimai – tai buvo dovana, kuri užauga.

Rudenį, visą spalio mėnesį vyko projekto tęstinumas. Kiekvienas augintojas pasvėrė ir pamatavo savo moliūgą. Pasiektas rekordas – net 40 kg! Mokinių surinkta įdomi ir naudinga informacija patalpinta stende „Kalbanti siena“: nauda žmogaus organizmui; moliūgas – pasaulio rekordininkas; receptai…

Paskutinę spalio savaitę mokyklos fojė pasipuošė moliūgų žibintais, kuriuos pagamino vaikai su savo artimaisiais. Rytais bendruomenė galėjo džiaugtis įspūdingu reginiu.

Paskutinis projekto etapas – moliūgų sriuba. Mokiniai iš savo užaugintų daržovių virė moliūgų sriubą ir pavaišino visus projekto dalyvius.

Buvo užauginta 185 moliūgų daigeliai! Apdovanoti net 64 aktyviausi projekto dalyviai!

Ačiū mokiniams ir jų tėveliams už aktyvų dalyvavimą.

Autorių archyvo nuotraukos