Tomas PETRYLA
LEU Ryšių su visuomene skyriaus vedėjas

Mokytojų dienos proga

LEU surengė susimąstyti verčiančią socialinę akciją

Algis Bitautas

Lietuvos edukologijos universitetas (LEU), siekdamas atkreipti dėmesį į mokytojo profesijos svarbą ir minėdamas 80-ąjį jubiliejų, Mokytojų dienos proga (Tarptautinė mokytojų diena minima spalio 5 d.) surengė fotosesiją „Mokytojo galia“.

2015-ieji universitetui yra ypatingi – prabėgo 80 metų nuo tada, kai Lietuvos Respublikos Vyriausybė 1935 m. įsteigė pirmąją aukštąją pedagoginę mokyklą – dvimetį pedagoginį institutą. Nuo pat LEU įsteigimo mokytojo profesija visuomenėje buvo viena garbingiausių. Keičiantis laikotarpiams, keitėsi ir mokytojo profesijos supratimas, tačiau ši profesija šiandieninėje visuomenėje išlieka labai svarbi. 10 jaunosios kartos mokytojų, kurie dalyvavo fotosesijoje „Mokytojo galia“, simbolizuoja naująją mokytojų kartą, pasiryžusią ugdyti jaunąją kartą. Šia socialine akcija skatinama visuomenę susimąstyti apie mokytojo profesijos svarbą šiandien ir ateityje.

Vilniaus licėjaus biologijos mokytojas Simas Ignatavičius, vienas iš socialinės akcijos dalyvių, mano, kad būtina atkreipti jaunų žmonių dėmesį į pedagogo darbą. „Svarbu, kad kuo daugiau jaunų profesionalų pasirinktų šią profesiją ir tokiu būdu praturtintų lietuvišką mokyklą“, – sako pedagogas.

Šalčininkėlių pagrindinės mokyklos lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Ana Banelytė tikina, kad dirbdama mokykloje nuolat susiduria su įvairiais iššūkiais, kurie padeda atrasti save. „Kai žmogus dirba mėgstamą darbą, negalvoja apie prestižą. Jis paprasčiausiai nori, kad darbas būtų vertinamas. Svarbu savo veikloje atrasti prasmę. Mes, mokytojai, ugdome jaunąją kartą ir esame atsakingi už tai, kad mokiniai užaugtų gerais žmonėmis“, – sako LEU absolventė.

LEU archyvo nuotraukos