Julius BALIUTAVIČIUS

„Mokyklų miškas“

Moksleivių dovana Vilniui – septyni šimtai sodinukų

Akimirkos iš miško sodinimo

Vilniaus Fabijoniškių mikrorajono pakraštyje, B. Krivicko gatvėje, keturias dienas buvo sodinamas „Mokyklų miškas“ paskutiniai medeliai buvo pasodinti balandžio 24 dieną. Iš viso sostinės moksleiviai, jų tėveliai bei pedagogai 4 hektarų plote pasodino 14 tūkstančių eglučių, pušaičių, berželių bei ąžuoliukų ir taip prisidėjo prie miško atkūrimo.

Prieš kelerius metus čia žaliavusį eglyną ištiko bėda – jį užpuolė žievėgraužis, kuris, pasak akciją surengusios organizacijos  „Myliu mišką“ atstovės Rūtos Gjerde, plito kaip ugnis – nuo medžio ant medžio. Vilniaus savivaldybė, norėdama apsaugoti mišką nuo didesnio plitimo, turėjo iškirsti pažeistus medžius – taip kažkada žaliavęs miško masyvas virto plyne. Pasodinti naują mišką buvo pakviestos visos Vilniaus mokyklos, prie akcijos prisijungė 26 ugdymo įstaigos, kurių bendruomenės savo lėšomis ir talka padėjo gimti „Mokyklų miškui“.

Vieni iš didžiausių entuziastų pasirodė esanti organizacija „Mokykla vaikams“, vienijanti pradinę mokyklą „Žiniukas“ bei progimnaziją „Magis“. Ši bendruomenė entuziastingai atsiliepė į „Myliu mišką“ kvietimą prisidėti prie miško sodinimo ir sparčiai surinko solidžią sumą, skirtą 700 sodinukų. Šis skaičius nėra atsitiktinis – taip „Žiniukas“ ir „Magis“ pažymėjo 700-ąjį Vilniaus gimtadienį.

Pasak „Myliu mišką“ atstovės Rūtos Gjerde, jų organizacija trejus metus prižiūrės įveistą „Mokyklų mišką“, vėliau jo priežiūra bus perduota Vilniaus savivaldybei.

Kartu su moksleiviais ir jų tėveliais miškasodyje entuziastingai plušo ir organizacijos „Mokykla vaikams“ vadovai Ingrida Liubartaitė Ramanauskienė bei Alfredas Ramanauskas. Pasak jų, ir pradinėje mokykloje „Žiniukas“, ir  progimnazijoje „Magis“ ypač daug dėmesio skiriama gyvam, o ne virtualiam gyvenimui, vaikus siekiama įtraukti į gyvą pasaulį ir išmokyti juo mėgautis. „Vaikui svarbiau išeiti, pamatyti, išgirsti, užuosti nei vien sėdėti klasėje, įsitikinusi  Ingrida Liubartaitė Ramanauskienė. Tai yra dalis mūsų mokyklų filosofijos, tad tėveliai labai lengvai prisijungė prie šios akcijos“.

Autoriaus archyvo nuotraukos