Romas KUPČINSKAS
Panevėžio „Ąžuolo“ progimnazijos mokytojas, JMBB „Miško meistreliai“ vadovas

Miško draugų gerumo akcija

Gerumas – sparnuočiams, gerumas – ir močiutei

7067 Jaunieji miško bičiuliai Eva Banytė, Tomas Kucinas, Timas Navagruckas bei Simonas Radžius pasiruošę lesyklėlių dovanojimo akcijai

Kai dar tikrosios žiemos ir nebuvo, tradicinę, jau tryliktąją, lesyklėlių dovanojimo akciją miesto centre surengė Panevėžio „Ąžuolo“ progimnazijos jaunųjų miško bičiulių būrelio „Miško meistreliai“ nariai.

Jaunieji miško bičiuliai gruodyje sukalė 130 lesyklėlių. Mokiniai jas išpuošė dailiais ornamentais, žaliai nudažė stogus. Daugiausia valgyklėlių paukšteliams sumeistravo aktyviausi jaunieji miško bičiuliai Eva Banytė, Tomas Kucinas, Timas Navagruckas bei Simonas Radžius. Panevėžiečiai gyrė meistrelius už gražias lesyklėles. Akcijos metu taip pat buvo platinamos atmintinės, kuriose rašoma kaip lesinti paukštelius žiemą. Atmintines sudarė mokinės Goda Glebavičiūtė ir Šarūnė Valentinavičiūtė.

Šių metų akcija buvo trumpa, bet labai dosni. Per 15 minučių lesyklos paukšteliams buvo graibstyte išgraibstytos. Akcijos metu rinkome aukas močiutei, kuri augina dvi anūkėles, vieną iš jų – su negalia. Surinkome net 175 eurus. Visiškai suprantame: kas galėjo – aukojo. Juk pagaminti lesyklėlę nėra taip sunku, žymiai sunkiau ir daugiau išlaidų būna kai lesiname paukštelius, kai mokome mylėti gamtą.

Po akcijos visus paaukotus pinigėlius nuvežėme močiutei. Pamačiusi mus, močiutė apsiverkė, dėkojo jauniesiems miško bičiuliams ir linkėjo gerų ateinančių švenčių.

Mes supratome, jog dovanoti, daryti gera kitiems – tiesiog nuostabu…

Autoriaus nuotraukos