Vaida JAKAITYTĖ
Jurbarko r. Viešvilės pagrindinės mokyklos JMB būrelio „Atžalynas“ vadovė

„Miško ciklas“

Pažintinė ekskursija, kurią jauniesiems girių draugams padovanojo miškininkai

Išvykos į girią metu...

Šiemet sukanka 100 metų nepriklausomos Lietuvos miškų administracijai. Šia proga artėjančią Miškininko dieną (trečiąjį rugsėjo šeštadienį) VĮ Valstybinių miškų urėdija nusprendė paminėti ypatingai: kviesdama visuomenę švęsti kartu, dovanojant nemokamą pažintinę ekskursiją į mišką. Labai džiaugiamės, kad draugai miškininkai nepamiršo ir mūsų mokyklos JMB būrelio „Atžalynas“ narių ir rugsėjo 14 dieną dovanojo nemokamą ekskursiją „Miško ciklas“ po mums širdžiai mielą Karšuvos girią.

… Šeštadienio rytą penkiolika aktyviausių mūsų mokyklos miško draugų kartu su būrelio vadove Vaida Jakaityte susirinko prie mokyklos ir nekantriai laukė Jūravos girininkijos girininko Lino Sabonaičio bei miško auginimo specialistės Danutės Varkojienės. Visiems buvo smalsu: kokių pramogų, staigmenų yra paruošę mums miškininkai, kadangi į mišką autobusu drauge su gidais miškininkais vykome pirmą kartą. Ekskursija prasidėjo pažintimi su paprastosios pušies ir paprastosios eglės sėkline plantacija. Bevaikštant po ją, miškininkė Danutė pasakojo apie plantacijos priežiūros darbus, kada čia pasodinti spygliuočiai pradeda derėti, kiek kankorėžių iš šios plantacijos prirenkama, kaip jie išskleidžiami ir surenkamos bei paruošiamos sėklos medelynams. Vėliau specialistė jaunuosius miškininkus supažindino su darbu medelyne ir miško sodinimo darbais. Tada lankėmės įvairiose kirtavietėse, kur girininkas Linas supažindino su pagrindiniais ir tarpiniais miško kirtimais, medienos panaudojimo galimybėmis, medienos ruošos technika ir darbais. Po kirtaviečių apžiūrėjome atsodintą pušyną, kuriame miškininkai pamokė kaip prižiūrėti ir nuo žvėrių apsaugoti pasodintus jaunus medelius. Taip pat mokiniams priminė, jog galima lengvai nustatyti medžio amžių jo nenukertant.

Vėliau lankėmės paprastojo ąžuolo genetiniam draustinyje, kuris įteigtas Jūravos girininkijos 93 kvartalo 15 sklype. Susipažinę kaip nuo sėklos iki medžio užauga miškas, pasivaikščioję po kirtavietes, atsodintus miškų plotus, jaunuolynus, brandų mišką, sengirę, pabraidę po pelkę, vykome apžiūrėti Karšuvos girioje įrengtų rekreacinių objektų. Iš jų didžiausią įspūdį visiems paliko miško poilsiavietė „Šarkų bažnyčia“.

Papietavę vienoje iš poilsiaviečių aplankėme miške įrengtą šaudyklą ir apžiūrėjome Kaskalnio geomorfologiniame draustinyje esančias kopas.

Labai džiaugiamės taip prasmingai praleidę šeštadienį su miškininkais rudenėjančioje gamtoje ir viliamės, jog tai ne paskutinis mūsų susitikimas šiais metais.

Autorės archyvo nuotraukos