Vytautas ŽEMAITIS, Aušrinė RAUDONIŪTĖ

„Medaus pusryčiai“

Juos surengė Trakų rajono bitininkai

Pasakoja Trakų bitininkų draugijos pirmininkas Juozas Norinkevičius

Prie gražaus Totoriškių ežero kranto, atokiau nuo miesto šurmulio, Trakuose, jaukioje kavinėje lapkričio 18-ąją susirinko Trakų bitininkų draugijos nariai.

Šįkart nuostabus medaus kvapas sklido nuo „Medaus pusryčių“ stalo. Bitininkų draugija visus trakiečius ir svečius, kuriems medus pasirodė saldesnis už šeštadienio miegą, vaišino per vasarą bičių padovanotomis gėrybėmis: medumi, žiedadulkėmis, propolio arbatomis, medaus pyragu ir dar daugiau… Buvo pasakojama apie įvairiausius bičių produktus: neužtenka rankų pirštų suskaičiuoti, kiek bičių produktų buvo pristatyta ir papasakota apie jų naudingas savybes mūsų organizmams.

Rašytojas ir bitininkas Jonas Jakaitis dalinosi patirtimi apie avilio oro teigiamas savybes, bitininkas Virginijus Kondrotas pasakojo apie preparatus iš vaškinės kandies, UAB „Medicata Filia“ direktorius Sigitas Vasiliauskas pasakojo apie naujausius jų produktus, pagerinančius savijautą net ir apniukusiomis lapkričio dienomis. Trakų bitininkų draugijos pirmininkas Juozas Norinkevičius negailėjo gerų žodžių ir dovanų visiems atvykusiems.

Lygiai tuo pačiu atsilygino ir atvykusieji.

Tvyrojo bičiuliška, jauki atmosfera, visi lengvai apsalo nuo saldžių avilio vaišių, tačiau nepamiršo pačios „Medaus pusryčių“ idėjos prasmės: jau kelerius metus iš eilės Slovėnijos bitininkų draugija bando įtikinti Europos Parlamentą įteisinti lapkričio 18 dieną kaip „Medaus pusryčių“ dieną visoje Europoje. Šia kilnia iniciatyva siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į nykstančių bičių problemą, bandoma vaikus sudominti bitininkyste, paaiškinti vietoje užaugintų produktų ir sveikos gyvensenos svarbą. Kaip ir praeitais metais, taip ir šiais, Trakų bitininkų draugija, nors ir kukliai, bet nuoširdžiai prisidėjo prie šios iniciatyvos, taip rodydama pavyzdį ir kviesdama visą Lietuvą aktyviai prisidėti ir kitais metais, lapkričio 18-ąją kartu su kitomis aktyviomis šalimis (kaip Slovėnija, Vengrija, Rumunija, Kroatija, Austrija, Čekijos Resublika) paminėti „Medaus pusryčius“.

Lietuva, pirmyn!

Vytauto Žemaičio nuotraukos