Vaida JAKAITYTĖ
Viešvilės pagrindinės mokyklos jaunųjų miško bičiulių būrelio vadovė

„Mano gyvūnėlis – mano rūpestėlis“

Ketvirtokės seserys dvynės Meida Globytė ir Neila Globytė ir jų augintinis šuo Jorkis

Gyvūnų pažinimas ir globa… Tai mus nuolat lydi gyvenime. Gal neatsitiktinai mes, Viešvilės jaunieji miško bičiuliai, šių metų spalio 21-ąją visus mokyklos bendruomenės narius, mokytojus ir mokinius sukvietėme į popietę „Mano gyvūnėlis – mano rūpestėlis“. Joje skatinome globoti ir saugoti savo augintinius, rūpintis aplinka, kurioje gyvena mažieji žmonių draugai. (Juk tokius renginius, manyčiau, galima organizuoti ne tik Gyvūnų globos dienos metu, o ir visomis kitomis metų dienomis.)

Ši popietė prasidėjo neįprastai, nes visi jos dalyviai į renginį atėjo kartu su savo augintiniu, kurį globoja, saugo ir kasdien rūpinasi. Tad tą popietę mokyklos sporto salėje lojo šunys, kniaukė katės, čiulbėjo papūgėlės, ausis pastatę klausėsi triušiai, nuo triukšmo narveliuose slėpėsi jūrų kiaulytės, kudakavo višta, o stiklainyje puikavosi žuvytė. Mokiniai į popietę atsivedė net 22 išpuoštus augintinius, kuriuos netrukus ir pristatė. Vėliau pranešimą apie gyvūnų auginimą, gyvūnų laikymo taisykles ir problemas, su kuriomis susiduria žmonės augindami naminius gyvūnus, skaitė Kauno regiono aplinkos apsaugos departamento Jurbarko agentūros vedėjas Andrius Šašys. Mokiniams buvo paaiškinti pagrindiniai gyvūnų laikymo taisyklių reikalavimai, papasakota kaip saugiai elgtis su naminiais ir laukiniais gyvūnais, informuota apie pasiutligės grėsmę, apie invazinių gyvūnų rūšių atsiradimą.

Po to popietės dalyviai mėgdžiojo ištrauktus gyvūnus, dalyvavo įdomioje estafetėje, kurioje buvo galima judėti tik vienu iš paskirtų gyvūnų judėjimo būdų. Smagiai pasijuokę ir pajudėję visi klausėsi viešnios, gyvūnų globos organizacijos „Gyvūnų užuovėja“ įkūrėjos Andželikos Bajorinaitės (buvusios mūsų mokinės) kalbos. Ji susirinkusiems papasakojo apie savo įkurtą gyvūnų globos organizaciją, jos veiklą, ateities planus. Taip pat skatino suteikti įvairią pagalbą kuo didesniam skaičiui beglobių gyvūnų: aprūpinti juos šilta užuovėja, maistu ir veterinarine priežiūra, kol bus rasti nauji šeimininkai. Po informatyvaus ir šilto Andželikos bendravimo visi susirinkę kūrė pasaką „Laimingas gyvūnas – laimingas ir aš“.

Komisija netruko išrinko penkis popietės nominantus. Triukšmingiausio augintinio nominaciją pelnė Orintos Blažytės šuo Gučis, o nekantriausiu augintiniu buvo pripažintas Justo Leveckio biglis Beisas. Puošniausiu augintiniu išrinktas Robertos Sakalauskaitės šuo Mirksius. Netikėčiausio gyvūno nominacija – vištą Margę atsinešusiam Aidui Bukauskui. Už tvirčiausią draugystę su augintiniu apdovanojimą pelnė Nata Vaitkutė ir jos katytė Myca.

Visi nominantai buvo apdovanoti padėkomis bei prizais. Labai dėkojame popietės svečiams, kurie atvyko ir prisidėjo prie mokinių atsakomybės už gyvūnus, jų priežiūrą, globą, ugdymą, visiems, kurie dalyvavo ir draugams pristatė savo augintinius.

Mylėkime ir saugokime juos!

Autorės nuotraukos