Marija MAŠANAUSKIENĖ, Salomėja PAULAUSKAITĖ
Vilniaus Jono Basanavičiaus progimnazija, mokytojos

Maironio giraitėje – talka

Po darbo – prie stendo

Nuo pat pirmos akcijos „Darom“ veiklos mūsų progimnazijos mokiniai kasmet vyksta į Neries regioninį parką surinkti niekingų žmogystų primėtytas šiukšles. Per tuos metus galime palyginti, kas dėjosi pradžioj ir ką randame dabar Neries pakrantėse bei šalikelėse. Šiukšlių jau žymiai mažiau… Ten, kur kadaise jų radome daug. Norisi tikėti, kad kasmet tikrai mažės. Tuo pačiu augs ir mūsų gamtą lankančiųjų sąmoningumas. Kas renka šiukšles, tas myli gamtą, ir tikrai jos niekada neterš .

Šį kartą grupelė mūsų progimnazijos mokinių vyko į Neries regioninį parką tvarkyti 2012 m. sodintos Maironio ąžuoliukų giraitės. Ąžuoliukai jau paūgėję, bet tarp jų vis bando augti aviečių krūmeliai.

Mokiniai nuoširdžiai padirbėjo, pasistengė išrauti čia besistaipstančias avietes.

… Greitai sutvarkėme aikštelę. Tad nuėjome dar prie Neries, tačiau šįkart pakrantė buvo beveik švari, ne taip, kaip prieš kelis metus. Surinkome tik pora maišų šiukšlių.

Berniukai dar sutvarkė šaltiniuoto upelio vagą, kad vanduo laisviau į Nerį sroventi galėtų.

Vaikai savo darbu liko patenkinti. Ir diena graži, šilta, ir darbas nesunkiai padarytas.

O labiausiai džiaugėsi mažoji keturmetė Aušrinė. Galėjo pagal savo jėgas padirbėti, kartu ir žydinčiomis žibutėmis pasidžiaugė. Ji gal dar nesuprato šio darbo prasmės, bet geras pavyzdys, kaip didesni vaikai dirbo, rinko šiukšles, įskiepys mažajai, kaip galima ir reikia mylėti gamtinę aplinką.

Autorių nuotraukos