Marija MAŠANAUSKIENĖ
Vilniaus J. Basanavičiaus progimnazijos etikos mokytoja metodininkė, 8c klasės auklėtoja

Lydėjo ir mėnulio pilnatis

Yrėmės Lūšio ir Dringio ežerais, upeliais...

Išplaukiame Lūšio ežeru (Autorės nuotrauka)

Vasara, ežerai ir mes – tai trys neatskiriamos dalys kasmet.

Šiais metais beveik visi 8c klasės mokiniai (kartu su keliais tėveliais) išplaukė į paskutinį savo žygį valtimis kaip progimnazijos mokiniai.

Šie vaikai plaukia nuo 5 klasės, surinkdami šiukšles, rastas pakrantėse. Aišku, tai tik smulkmena, palyginus su tai, kad draugai šalia, kad įdomus pats plaukimas ir kiti nuotykiai, vis kitokie įspūdžiai, kurie niekada nesikartoja.

Gamta kaip visada mums palanki: jei lyja, tai nedaug, jei saulė, tai tokia, kad tikrai nešalta  maudytis. O šį pavasarį oras buvo idealus, net Lūšio ir Dringio ežerų bangos netrukdė irkluoti, nors šie du ežerai turi tokį įprotį – neretai gali parodyti, jog jų „bangelės“ gali būti tokios galingos, beveik kaip jūroje.

Žygio tikslas – Dringio ežero Vaišniūnų poilsiavietė.

Atplaukėme, įsikūrėme, sportiniai žaidimai, malkų ruošimas…

Naktinis žygis – vingiuotais miškų takeliais iki Trainiškio ąžuolo ir atgal. Gerai, jog vadovas Laimis nepaklaidino. Grįžtant atgal mėnulio pilnatis pro pušų kamienus vaidenosi, kaip paliktas kelių tėvelių priežiūrai laužas, o laužo vis nėr ir nėr… Aišku, pavargome, bet naktinis dešrelių kepimas ant laužo, arbata ir draugų juokas bei pokalbiai prie laužo atgaivino. Dauguma net miegoti nėbandė, o ryte nepatingėjo ir šaltinio vandens parnešti – iš Medžiukalnio versmės…

Antra diena praėjo besimaudant, bežaidžiant. Ir paskutiniai klasės draugų pokalbiai, juk išsiskiria keliai – nebe vienoje gimnazijoje teks mokytis. Ir vaikų bei tėvelių mintys: būtų gerai kitą pavasarį vėl plaukti ežerais. Žinome vieną – kas norės, tikrai plauks, nes ežerai tapo mūsų draugais, o pas draugus sugrįžtama…

… Vakare – šašlykų kepimas, Aleksandro pasveikinimas 15 gimtadienio proga, niekad neplaukusiųjų krikštynos ir Barto tėvelio siurprizas – tikrų tikriausi fejerverkai.

Vėl naktinis linksmas pasivaikščiojimas  pro Vaišniūnus, pasisėdėjimas prie laužo ir poilsis.

… Trys dienos pralėkė kaip viena, graži, draugiškos klasės diena.

Šis žygis ežerais baigėsi, bet tikime, jog bus kiti, ne mažiau įdomūs.