Vacys PAULAUSKAS
Mėgėjų žvejybos tarybos narys

Lietuviai – pasaulio čempionai

Sportinės poledinės žūklės pasaulio čempionatas 2022-ais vyko ant Rėkyvos ežero

Pasaulio čempionų triumfas

Atėjo neramūs laikai. Prasidėjo karas Ukrainoje. Tai mažiau svarbius reikalus pastūmėjo į šoną. Tačiau Lietuvoje gyvenimas teka dar sava vaga, žmogaus santykis su gamta neprarado prasmės.

Meškeriotojai – vieni iš tų, kuriems rūpi aplinka, žuvų išteklių gausa ir jų apsauga. Vieni šliejasi prie gamtos ieškodami ramybės ir poilsio, kitiems to neužtenka ir viršų ima noras varžytis savo sportiniais pasiekimais.

Lietuvos žūklės sporto meistrai savo pasiekimais nenusileidžia pasaulinio garso elitui, skleidžia žinią apie mūsų krašte puoselėjamą žvejybos kultūrą, kviečia iš arčiau pažinti mūsų šalį, žuvingus vandens telkinius.

Tarp visame pasaulyje sportinės žūklės pasiekimus garsinančių žvejų yra ir poledinės žūklės meistrai. 2019 m. Suomijoje vykusiame Sportinės poledinės žūklės pasaulio čempionate Lietuvos rinktinė pirmą kartą tapo pasaulio čempione ir įgijo teisę 2020 m. pasaulio čempionatą rengti Lietuvoje. Lietuvos sportinės žūklės federacijai, kartu su Lietuvos poledinės žūklės sporto asociacija šio šaliai svarbaus ir  atsakingo renginio teko laukti du metus. 2020 m. Lietuvoje nebuvo ledo ir čempionatas buvo perkeltas į Suomiją, o 2021 m. siautėjo pandemija.

Pagaliau šiemet Šiauliuose, ant Rėkyvos ežero, 18-tas sportinės poledinės žūklės pasaulio čempionatas įvyko. Šylantys orai ir prastėjanti ledo danga organizatorius privertė ankstinti čempionato datą ir keisti tvarką. Vietoje vasario 19-20 dienomis planuotų varžybų (dėl sparčiai tirpstančio Rėkyvos ežero ledo) sportininkai varžėsi ne planuotą savaitgalį, bet dviejų turų varžybose vasario 18 d.

Renginys pavyko. Jo nespėjo apdergti vasario 24-ąją prasidėjusi protu nesuvokiama Putino kariaunos invazija į Ukrainą. Šiuo metu vykstančio karo siaubas nesudrumstė pasaulinio renginio ramybės, sportininkų noro draugiškai varžytis tarpusavyje.

Čempionate dalyvavo Švedijos, Norvegijos, Rumunijos, Latvijos, Mongolijos, Suomijos, Estijos, Lietuvos, Baltarusijos, Rusijos, Lenkijos, Ukrainos nacionalinės rinktinės.

Komandų įskaitoje nugalėjo ir aukso medalius pelnė Lietuva.

Sidabro medaliai – baltarusiams, o bronza – ukrainiečiams.

Asmeninėje įskaitoje nugalėjo baltarusis Aliaksejus Judzenkovas, antrąją vietą užėmė ukrainietis Pavlo Chvasas, o bronzos medalį laimėjo trakietis Deividas Račkauskas, ketvirtas liko alytiškis Artūras Skvirba, penktas – jo žemietis Modestas Atmanavičius.  Jonavietis Arūnas Koska užėmė 11-tą, alytiškis Mindaugas Leonas – 14-tą vietą.

Tad tarp 62 čempionato dalyvių užėmusi aukštas vietas mūsų šalies poledinės žūklės nacionalinė rinktinė antrą kartą tapo pasaulio čempione. Tai rodo puikų sportininkų pasiruošimą, trenerių, jų padėjėjų darbą, rėmimo svarbą, teisingą mūsų šalyje sportinės žūklės organizavimą, dermės tarp žvejybos ir gamtinės aplinkos svarbą.

Lietuvos sportinės federacijos archyvo nuotraukos