Romas KUPČINSKAS
Panevėžio „Ąžuolo“ progimnazijos mokytojas, JMBB „Miško meistreliai vadovas

Lietus, kuris jaukė šventę…

Stilizuoto paukščio lizdo geriausi kūrėjai paaiškėjo Sudervėje

Darbas, pelnęs pirmąją vietą – Panevėžio „Ąžuolo“ gimnazijos JMB būrelio „Miško meistreliai“ kūrinys

Šaltoką dieną jaunieji miško bičiuliai iš visos Lietuvos rinkosi į VĮ Vilniaus miškų urėdijos Sudervės girininkiją, kur vyko respublikinis konkursas „Stilizuotas paukščio lizdas – 2016“ finalas. Suvažiavo net 33 urėdijų globojami Jaunųjų miško bičiulių būreliai. Konkurse dalyvavo 39 stilizuoti paukščių lizdai – įvairaus amžių tarpsnio vaikų darbai. Žvalgydamiesi į dangų, ar tik nepradės lyti, jaunieji miško bičiuliai, padedami būrelių vadovų, girininkijų atstovų, kruopščiai, parinkami vietą eksponatams, dėliojo atsivežtus darbus, juos dar gražino ir vis žvalgėsi į kaimyno atvežtus kūrinius. O juk norėjosi ne tik save parodyti, bet ir kitus pamatyti, pasisemti idėjų, sužinoti ką nors naujo.

Jaunųjų miško bičiulių darbus vertino generalinio miškų urėdo įsakymu sudaryta komisija, kuriai vadovavo Lietuvos floristų asociacijos prezidentė Genoveta Zuokienė. Vienbalsiai komisiją pirmą vietą skyrė Panevėžio miškų urėdijos kuruojamos Panevėžio „Ąžuolo“ progimnazijos JMB būreliui „Miško meistreliai“. Kaip pažymėjo komisijos pirmininkė G. Zuokienė, šis darbas tai profesionaliausias ekspozicijos akcentas.

Antrąją vietą komisija skyrė Aukštadvario gimnazijos septintokėms. Kamilė Asanavičiūtė, Monika Gustevičiūtė ir Ugnė Liucvaikytė komisiją sužavėjo ir savo pristatymu.

Trečioji vieta atiteko JMB būreliui „Girinukas“ (Anykščių miškų urėdijos globotiniams, kuriems vadovauja mokytoja Rasytė Gaidienė), sukurpus puikiai stilizuotą šiaudinį lizdą.

Dovanėles konkurso laureatams įteikė į Sudervę atvykęs aplinkos viceministras Linas Jonauskas, padėkas – generalinis miškų urėdas dr. Rimantas Prūsaitis ir jo pavaduotojas Andrius Vancevičius.

Tai, jog darbščių mūsų mokyklos jaunųjų miško bičiulių Godos Glebavičiūtės, Evos Banytės ir Monikos Binkytės sukurtas lizdas be konkurencijos laimėjo, yra geras bendradarbiavimo pavyzdys. Kai kurios mergaitės lanko ir floristikos būrelio užsiėmimus, kuriam vadovauja mokytoja Daiva Baubonienė. Dažnai rengiame bendrus projektus, važiuojame į mišką. Jaunosios floristės mums padeda tvarkyti, prižiūrėti bei sodinti mišką, o iš miško atsivežame gamtinės medžiagos darbeliams. Noriai mergaitėms padėjo Nedas Zavackis, Elena Joniškytė, Timas Navagruckas bei Šarūnė Valentinavičiūtė.

Gaila, jog organizatoriams lietus sutrukdė pravesti planuotą seminarą. Juk norėjosi dar pasimokyti. Tačiau viliamės, jog Generalinė miškų urėdija dar surengs ne vieną konkursą, kuriame galėsime ir save parodyti, ir iš kitų pasimokyti.

Romas Kupčinsko nuotraukos