Romas KUPČINSKAS
Panevėžio „Ąžuolo“ progimnazijos mokytojas, JMB būrelio „Miško meistreliai“ vadovas

Laisvės aikštėje – laisviems paukščiams

Buvęs miesto meras Povilas Vadopalas dėkoja jauniesiems miško bičiuliams Arnui Makšancevui ir Edgarui Žiobai už pagalbą ir gražią akciją

Graži pavasario diena maloniai nustebino ir Panevėžio miesto gyventojus, ir svečius. Centrinė Laisvės aikštė tą dieną aidėjo nuo neįprastų garsų. Tarsi daugybė genių buvo susirinkę į aikštės medžius. Tačiau tai ne geniai kaleno medį, o 50 ruošinių inkilams atsivežę Panevėžio „Ąžuolo“ progimnazijos jaunųjų miško bičiulių būrelio „Miško meistreliai‘ nariai – Timas Navagruckas, Eva Banytė, Mantvydas Kačerauskas, Edgaras Žioba, Emilis Žemgulis ir Arnas Makšancevas – mokė visus susidomėjusius praeivius ir talkino jiems, meistraujant inkilus zylutėms. Nekasdiene veikla domėjosi ir maži darželinukai, ir garbaus amžiaus senjorai.

Kol vieni kalė inkilus, kiti tyrinėjo didelį ir spalvingą stendą, pristatantį Lietuvos paukščius. Norintiems pasitikrinti savo gamtines žinias padėjo Panevėžio miškų urėdijos miškotvarkos inžinierius Vidas Petrauskas. Jis suorganizavo viktoriną „Ar pažįsti miško paukštį?“ – kvietė iš pateiktų paveikslėlių atpažinti  bent penkis miško sparnuočius. Miestiečiai, kurie gerai atpažino paukštelius ir atsakė į viktorinos klausimus, buvo apdovanoti atminimo dovanėlėmis.

Panevėžio gamtos draugai džiaugėsi smagia pavasarine akcija ir dėkojo jauniesiems miško bičiuliams už suteitą galimybę patiems susikalti inkilą.

Autoriaus nuotraukos