Danguolė GLUŠOKIENĖ
Panevėžio „Ąžuolo“ progimnazijos mokytoja

Kviečia ir „Žalioji pelėda“

Antrinės žaliavos ir gamtinė medžiaga virsta meniniais darbais

Gėlės – geriausia puošmena

Vos pravėrus Panevėžio „Ąžuolo“ progimnazijos duris pasigirsta linksmas vaikų klegesys. Tai smagiai ir draugiškai dirba floristikos būrelio „Gabija“ nariai. Jie aktyviai dalyvauja aplinkosaugos projekto „Švari aplinka – doras žmogus-5“ veikloje. Mokytojos Daivos Baubonienės vadovaujami būrelio nariai gamina dekoracijas, skirtukus knygoms, kuria indus ir interjero detales panaudodami antrines žaliavas bei gamtinę medžiagą. Mokiniai savo darbeliais papuoš mokyklą, pradžiugins mokytojus, artimuosius. Mokyklos valgykloje stalus puošia iš lino atraižų pasiūtos servetėlės, dekoruotos mokyklos teritorijoje augančių medžių įvairiaspalviais rudeniniais lapais. Kasmet prieš Kalėdų šventes būrelio nariai pradžiugina Šv. Juozapo senelių namų gyventojus. Šiemet dovana seneliams – adventinis vainikas. Mokiniai gamina kalėdinius vainikus, puokštes, jomis pasipuoš ir savo namus.

Vaikai stengiasi, kad jų darbus pamatytų vis daugiau Panevėžio miesto gyventojų. Visi ateinantys į biblioteką „Žalioji pelėda“ gali aplankyti parodą, pasidžiaugti mokinių darbais, pasisemti minčių, kaip patiems  pasigaminti atviruką panaudojant įvairias popieriaus atraižas.

Respublikiniame kūrybinių darbų plenere po atviru dangumi ,,Gamtos spalvos“ būrelio nariai iš gamtinių medžiagų kūrė kilimą „Ačiū tau, rugeli!“. Šis darbas buvo pažymėtas kaip originaliausias kilimas. Visus kūrybinius darbus miestiečiai ir svečiai galėjo apžiūrėti šalia lopšelio-darželio „Puriena“.

Mokiniai dažnai lankosi Panevėžio gamtos mokykloje. Čia jie kūrė paukščių skulptūras iš beržo šakelių, senovės baltų ženklus ir simbolius iš nukritusių ant žemės medžių lapų. Važiuodami į Gamtos mokyklą mokiniai visada su savimi turi lauktuvių jos gyventojams.

Neužmiršta mokiniai puošti ir savo mokyklos aplinkos. Iš nugenėtų medžių šakų kuriama meninė žemės kompozicija „Eglė žalčių karalienė“. Tam yra panaudojami prieš daugelį metų sodinti prie mokyklos medžiai. Pradėta rengti dekoratyvi oro prognozės stotelė – žvelgdami į kabantį akmenį galėsime nuspręsti apie orą. O kiek dar kūrybinių idėjų sukasi visų galvose!

Kurti vaikams puikiai sekasi. Kokia tokio kūrybiškumo paslaptis? Paklausėme pačių būrelio „Gabija“ narių:

*Patinka daryti tokius darbelius ir jais puošti namus (Emilija 3c);

*Patinka visokius dalykus gaminti ir čia galima draugauti su kitais vaikais (Greta 3c);

*Patinka praleistas laisvalaikis ir išmokstu pasidaryti atvirukus, floristinius paveikslus, puokštes (Brigita 7c);

*Todėl, kad įdomu ir darom gražius darbelius, o labiausiai tai myliu floristikos mokytoją (Rugilė 3b).

Autorės nuotraukos