Vaida MAŽEIKĖ
JMB būrelio „Atžalynas“ vadovė, biologijos vyr. mokytoja

„Kodėl aš noriu būti miškininku“

„Daug stebuklų yra pasaulyje, tik ne visiems jie prieinami...“

Prie raguočių...

Labai džiugu, jog Lietuvos mokinių rašinių ir piešinių konkurso „Kodėl aš noriu būti miškininku“ iniciatorius – interneto svetainės www.miskininkas.eu vadovas Dainius Šeronas ir toliau entuziastingai skatina konkurso dalyvius domėtis mišku, pristatyti mišką ir miškininko profesijos naudą visuomenei kūrybinių darbų parodose, kurios vis dar  keliauja po Lietuvą ir nesibaigia.

Šįkart gegužės 19 dieną tokia paroda įvyko Kauno „Žalgirio“ arenos fojė prieš Kauno „Žalgirio“ ir Panevėžio „Lietkabelio“ rungtynių pradžią. Parodos pasirinktas leitmotyvas: „Žali palaiko žalius“. Kadangi, mes, Jurbarko r. Viešvilės jaunųjų miško bičiulių būrelio „Atžalynas“ nariai, aktyviai dalyvavome šiame konkurse ir iki šiol, vykdydami aplinkosaugos, gamtosaugos, ekologijos veiklas, siekiame visuomenės identiteto su gamta, vykome į parodos atidarymą pristatyti savo darbus bei pasigrožėti kitų moksleivių darbais.

Smagu važiuoti į tokius renginius, kuriuose organizatoriai stengiasi praplėsti mokinių akiratį, kaip padėką už dalyvavimą konkurse, organizuodami edukacines ekskursijas. Tą dieną mums buvo dovanotas nemokamas apsilankymas Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejuje, Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje bei bilietai į LKL pusfinalio rungtynes Kauno „Žalgiris“ – Panevėžio „Lietkabelis“.

Lankydamiesi Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejuje mokiniai sužinojo kuo nusipelnė Lietuvai Tadas Ivanauskas, apžiūrėjo muziejaus ekspozicijas nuo primityviausių bestuburių iki sudėtingiausio išsivystymo lygio žinduolių, pamatė muziejuje eksponuojamas rūšis, kurios yra įtrauktos į Lietuvos raudonąją knygą, bei turėjo galimybę susipažinti su medžioklės trofėjais ir iškamšų gamybos subtilybėmis. Didelį įspūdį paliko apsilankymas mišką primenančioje edukacinėje klasėje. Pasisėmę biologinių žinių Tado Ivanausko zoologijos muziejuje, tęsėme kelionę kartu su Mikalojaus Konstantino Čiurlionio kūryba. Muziejaus gidės pristatomi Čiurlionio paveikslai sužavėjo ne tik paslaptingu turiniu, nutapytų vaizdų įtaigumu, bet ir originalia menine forma. Mokiniams buvo įdomu ieškoti paveikslus siejančių panašių idėjų, motyvų ir įvaizdžių. Lankydamiesi muziejuje supratome, jog teisingai sakė M. K. Čiurlionis „Daug stebuklų yra pasaulyje, tik ne visiems jie prieinami; vieniems dėl to, kad jų negirdi ir nemato, kitiems dėl to, kad jų nesupranta“. Džiaugiamės, jog su gidės pagalba galėjome patirti šį dvasios peną. Pasikultūrinę, turiningą dieną užbaigėme sudalyvaudami moksleivių piešinių ir rašinių konkurso „Kodėl noriu būti miškininku“ parodos atidarymo šventėje bei palaikydami Kauno „Žalgirį“ LKL pusfinalio rungtynėse. Už šias naujas patirtis ir galimybę praplėsti akiratį nuoširdžiai dėkojame interneto svetainės www.miskininkas.eu vadovui Dainiui Šeronui.

Autorės archyvo nuotraukos