Romas KUPČINSKAS
Panevėžio „Ąžuolo“ progimnazijos mokytojas, JMBB „Miško meistreliai“ vadovas

Ko mokėmės miške…

Pamokos miške metu

Graži popietė atviliojo Panevėžio „Ąžuolo“ progimnazijos jaunųjų miško bičiulių būrelio „Miško meistreliai“ narius ir jų bendraamžius (6a klasės mokinius) į Žaliosios girios poilsiavietę „Vilktupis“. Čia, natūraliame gamtos prieglobstyje, vyko netradicinė pamoka „Ruduo miške“.

Pamoką vedė Panevėžio miškų urėdijos miškotvarkos inžinierius Vidas Petrauskas.

Miško žinovas įdomiai pasakojo apie kasdienius miškininkų rudens darbus, apie pasikeitimus, rudenį vykstančius gamtoje (kodėl miško medžiai nusivelka savo apdarus?, kaip paukščiai ir žvėreliai ruošiasi artėjančiam žiemos baltajam badui?..).

Pamoka gerokai užsitęsė – mokiniai pasinaudojo susitikimo galimybe ir miškotvarkos inžinierių Vidą Petrauską pilte užpylė jiems rūpimais klausimais apie Žaliąją girią, jos tikruosius šeimininkus – žvėris ir paukščius.

Pamokos metu jaunieji gamtos bičiuliai patobulino ir praktinius įgūdžius. Jaunųjų miško bičiulių būrelio vadovas Romas Kupčinskas mokė kaip teisingai ir saugiai užkurti laužą. Jam liepsnojant buvo malonu pasimėgauti skleidžiama šiluma. Netrukus po poilsiavietę sklido ir skanus keptų dešrelių kvapas…

Netradicinės pamokos ir renginiai gamtoje visada žavi mokinius, praturtina juos ir palieka pačius geriausius įspūdžius.

Romo Kupčinsko nuotraukos