Vaida ČEMERIENĖ, Edita BRAZAUSKIENĖ
Panevėžio lopšelio-darželio „Žvaigždutė“ mokytojos metodininkės

„Kelionė po Visatą“

Mes – Visatos vaikai!

Ši tema – iš vienos idėjos, kurią mokytoja Vaida Čemerienė parsivežė iš Ispanijos. Ten lankydama savo giminaičius turėjo progą būti mokykloje ir susipažinti su veiklomis. Grįžusi pasidalino idėja su mokytoja Edita Brazauskiene ir nusprendė imtis kitokios veiklos.

Kokie mes visi esame skirtingi ir kokiose skirtingose planetose mes norėtume gyventi?.. Pastebėję, kad šiuolaikiniai vaikai domisi įvairiomis išgalvotomis istorijomis ir jas patys pasakoja, kuria, fantazuoja, pasiūlėme kartu su tėveliais sukurti planetų pasaulį.

Panevėžio lopšelio-darželio „Žvaigždutė“ „Mėnulio“ ir „Saulutės“ 3-5 metų amžiaus vaikų grupėse nusprendėme vykdyti ilgalaikį projektą „Kelionė po Visatą“. Pasitarę su tėveliais, pasidalinome užduotimis ir pradėjome dirbti.

Pradžioje mums atrodė, kad ši tema per sunki mūsų vaikams, bet kai pradėjome kalbėti ir dirbti, nusprendėme, kad viskas puikiai pavyks.

Pradžioje žiūrėjome filmuką apie kosmosą, planetas, kurį paruošė ir pristatė buvęs darželio ugdytinis Vakaris Ablėnas. Vaikai labai susidomėjo ta tema ir daug ką išsiaiškino. Labiausiai pavyko veikla kartu su tėveliais. Kiekvienas vaikas su tėveliais gamino savo svajonių planetą. Atėję į grupę pristatė ją abiejų grupių vaikams. Atsirado įvairiausių planetų: Kačiukų, Lego, Knygų, F-1, Šiaušeniukų, Kalėdų ir t.t.

Įstaiga padovanojo edukaciją „Kosminis skrydis vaikams“. Ten mažieji galėjo pabūti tikrais kosmonautais ir nuskristi į kosmosą. Išsiaiškino, kurioje planetoje yra gyvybė ir kuri planeta didžiausia. Visi gavo kosmonautų pažymėjimus.

Kartu su vaikais atlikome įvairius bandymus, kad išsiaiškintume kaip skrieja raketos. Vienas ir neįmantriausių: pripūstas balionas, jį paleidus, skrieja stumiamas oro srauto.

Šiam projektui užbaigti yra suplanuotas baigiamasis renginys, kuriame  Saulė ir Mėnulis pakvies visas sukurtas planetas susirinkti į vieną didelę Žemę ir pamėginti sukurti nepaprastą pasaulį šioje planetoje.

Autorių nuotraukos