Asta STARTIENĖ
Mokytoja

Keiskis ir tu!

Mes mokėmės rūšiuoti atliekas!

Kuršėnų Daugėlių mokykla įgyvendina projektą „Keičiuosi aš – keiskis ir tu“, kurį finansuoja Šiaulių rajono savivaldybės administracijos Aplinkos apsaugos skyrius. Projekto tikslas – mokyti mikrorajono gyventojus rūšiuoti atliekas, nešiukšlinti.

Labiausiai mokytis nori patys mažiausi. Nusprendėme pamokėles apie atliekų rūšiavimą (antrinių atliekų panaudojimą darbeliams) rengti mikrorajono darželių ir mokyklos pradinių klasių mokiniams. Būrelio „Pelėdžiukai“ nariai noriai ėmėsi mokytojų pareigų. Paruošėme dvi mokytojų komandas iš 6-7 klasių moksleivių. Jaunieji mokytojai mokėsi rūšiuoti patys, gaminosi pamokai reikalingas priemones, repetavo pamokas.

Pradinukai dalyvavo inscenizuotose pamokose, kur Pelytė pasakojo savo graudžią istoriją, kaip miške išmestame traškučių maišelyje užduso jos mažylis Peliukas. Pelytė atbėgo į mokyklą sužinojus, jog čia bus mokoma rūšiuoti atliekas – pasiryžo išmokti rūšiuoti, kad kitą kartą nenutiktų tokia nelaimė.

Pasimokę atskirti atliekas, mokiniai grupelėse rūšiavo patys, dėliojo dėliones.

Kitos pamokėlės metu iš tualetinio popieriaus ritinėlių mokėsi gaminti pieštukines – bitutes.

Mokyklos Gamtosauginio komiteto nariai parengė lankstinukus apie atliekų rūšiavimą. Lankstinukus mokiniai parnešė į namus – mokys savo tėvelius rūšiuoti.

Visi bendruomenės nariai, kurie išmoko rūšiuoti ir pasižadėjo mokyti kitus, gavo projekto apyrankes „Keičiuosi aš – keiskis ir tu“.

Apyrankes mėgsta nešioti vaikai ir jaunuoliai, todėl manome, kad jos primins, kodėl turime rūšiuoti ir saugoti aplinką.

Autorės nuotraukos