Danutė RAMANČAUSKYTĖ
Telšių r. Nevarėnų pagrindinės mokyklos bibliotekininkė

„Kėims kitap“

Arba – svajonių sodas mokyklos jubiliejui

Iš kairės: auklėtoja Ilona STONKIENĖ, dešimtokai Samanta VENSKUTĖ, Aurelija JONKUTĖ, Andžela STRIKAUSKYTĖ, Vaida PURAUSKAITĖ, Dominykas KUODYS, Justas BENIKAS, Arūnas BELOGLAZOVAS, Jonas LUKOŠIUS

„Tas, kuris sodina medžius, myli ne tik save, bet ir kitus.“

Galbūt niekada nesusimąstėme, kad ši Tomo Fulerio frazė labai tiks mums, Nevarėnų pagrindinės mokyklos bendruomenei.

Dar pavasarį portale 15min.lt atkreipėme dėmesį į kvietimą dalyvauti projekte „Tyli kaimynystė“. Tai „Husqvarna“ inicijuotas projektas apie bendruomeniškumą ir draugišką kaimynystę. Nusprendėme išbandyti jėgas, nes viliojo ir prizas  – „Husqvarna“ akumuliatoriniai aplinkos priežiūros įrenginiai, labai reikalingi ir mums, nes šalia  mokyklos plyti želdinių plotas, kurį reikia  prižiūrėti: mokyklos parkas, stadionas, taip pat  „Kėims kitap“ – kiekvienos klasės kuriamas gamtos kampelis.

Siuntėme aprašymą su nuotraukomis apie mokyklą, apie kuriamą želdinių plotą  „Kėims kitap“ bei visą Nevarėnų miestelį. Konkurso organizatoriams patiko mūsų aprašymas. Patekome tarp 9 bendruomenių, kurios pretendavome į pagrindinį prizą. Pas mus atvyko 15 min. lt  korespondentas Alvydas Januševičius, kuris apžiūrėjo mokyklą, jos teritoriją, padarė nuotraukų. Visų konkurse dalyvavusių bendruomenių aprašymai buvo paskelbti interneto  portale 15min. lt.

Nors pagrindinio prizo ir nelaimėjome, likome antri, tačiau projektas mums tuo nesibaigė. Sulaukėme „Husqvarna“ atstovų skambučio dalyvauti tęstiniame projekte. Liepos mėnesį turėjome galimybę išbandyti „Husqvarna“ įrenginius, taip pat sulaukėme laidos „Svajonių sodai“ komandos – žurnalistės Aušros Tubienės  bei  laidos „Svajonių sodai“ konsultantų: agronomo, želdynų specialisto Tautvydo Gursko bei „Huqvarna Lietuva“ sodo priežiūros technikos konsultanto Simo Bairašausko. Iš laidos komandos sulaukėme daug puikių patarimų, kaip gražiau ir įdomiau puoselėti aplinką, tvarkyti kuriamą kiemelį „Kėims kitap“. Konsultantai pasidžiaugė idėja, kad kiekviena klasė turi savo sklypą, kurį puoselėja. Konsultantas Simas pasidžiaugė, kad dalyvavome projekte, ir sakė, kad mus palaikė.

Na, o rugsėjo 20 d., po tradicinės mokyklos rudens sporto šventės, kiekviena klasė savo sklypelyje pasisodino po medelį – kas obelį, kas slyvą, mokytojai pasodino šilauoges. Vaismedžius ir šilauoges dovanojo laida „Svajonių sodai“ ir laidos rėmėjas – prekybos centras „Senukai“. Jų pasiimti mokyklos darbuotojai Rita ir Raimondas vyko į Kauną.

Nevarėnų mokyklai šiemet sukanka 205 metai. Naujai pasodintas sodas – tai mūsų visų dovana  mokyklos bendruomenei.

Dėkojame visiems, kurie palaikė mus. Džiaugiamės šiuo projektu, kurio metu patyrėme daug gerų emocijų. Kaip sakė daugelis dalyvių,  sodinusių medelius,  svarbiausia ir smagiausia  pabūti kartu, nes ši bendrystė stiprina bendruomenę,  suteikia galimybę pasidalinti nauja patirtimi.

Autorės archyvo nuotraukos