Austėja EIDĖJIENĖ
Sartų ir Gražutės regioninių parkų direkcija

Karštis netrukdė!

Tarptautinė jaunimo savanoriško darbo stovykla

Dažome rodykles

Liepos 16-27 d. Gražutės regioniniame parke įvyko tarptautinė jaunimo savanoriško darbo stovykla. Septyni jaunuoliai iš Ispanijos, Italijos, Prancūzijos ir Jungtinės Karalystės, koordinuojami Sartų ir Gražutės regioninių parkų direkcijos darbuotojų, atliko daugybę prasmingų darbų. Gražutės regioniniame parke per dvi savaites trukusią darbo stovyklą, nepaisant svilinančio karščio, savanoriai nušienavo 1,5 ha Paukščių salą Antalieptė mariose, atnaujino medines rodykles Gražutės didžiajame dviračių žiede, perdažė suoliukus Salako ir Sabalunkų stovyklavietėse, o Čepeliškių pilkapių teritorijoje nuo senkapių pašalino krūmų atžalas.

„Tarptautinės savanoriško darbo stovyklos yra unikalus būdas suburti jaunimą iš įvairių pasaulio šalių bendram tikslui – padėti konkrečioms vietos bendruomenėms gamtosaugos, socialinėje, kultūrinėje ir kitose srityse“, – pasakojo Sartų ir Gražutės regioninių parkų vyr. specialistas Vytautas Eidėjus.

Pasak jo, tokio pobūdžio stovyklos vyksta per 30-yje pasaulio šalių – Europoje, Azijoje ir Amerikoje. Per metus įvyksta per 2000 stovyklų, kuriose dalyvauja net 18000 savanorių. Tarptautinės jaunimo stovyklos organizuojamos ištisus metus, tačiau daugiausiai jų vyksta vasaros metu. Stovyklų trukmė 2-3 savaitės. Į stovyklas dažniausiai susirenka 18-25 metų jaunimas. Tačiau neverta nusiminti nei jaunesniems, nei vyresniems, nes duomenų bazėje galima rasti stovyklų ir kitoms amžiaus grupėms, pavyzdžiui, 16-17 metų paaugliams, net ir senjorams ar šeimoms su mažamečiais vaikais.

Kodėl savanoriai renkasi Lietuvą? Kaip teigia darbo stovykloje dalyvavę savanoriai, stovyklą Lietuvoje pasirinko dėl to, kad jie norėjo ištrūkti iš didmiesčių, atrasti natūralų gamtos grožį ir linksmai praleisti laiką su kitais jaunuoliais.

„Mums šią stovyklą Gražutės regioniniame parke rekomendavo draugė, kuri čia buvo pernai. Esame labai laimingos, kad atostogoms pasirinkome projektą Gražutės regioniniame parke“, – savo patirtimi dalinosi Fatima ir Aleksandra iš Madrido.

Po darbų savanoriai aplankė parko pažintinius takus, vietos amatininkus, ragavo tradicinių Šlyninkos malūno patiekalų ir, žinoma, maudėsi gaiviuose Zarasų krašto ežeruose.

Autorės archyvo nuotraukos