Rima VOVERYTĖ
Trakų r. Dusmenų bibliotekos vyr. bibliotekininkė

„Kaip gyveni, kaimyne?“

Varlių kaimo šventė

Varlių kaimo šventės dalyviai

2022-07-09 vyko jau tradicija tapusi Varlių kaimo (Onuškio seniūnija, Trakų r.) šventė „Kaip gyveni, kaimyne?“. Jau trečią kartą važiuoti ir pėsti rinkosi į Stasės ir Eimanto Masilionių sodybą. Prieš pat renginį, nušniokštus vasariškam lietučiui, dangus pragiedrėjo ir visą likusį vakarą dovanojo puikų orą. Visiems besirenkantiems beliko atsinešti su savimi tik gerą nuotaiką ir nusiteikimą švęsti.

Į mūsų mažo kaimo šventę atvyko ir svečių: Seimo narys Kęstutis Vilkauskas; Trakų r. tarybos narys Antanas Nedzinskas; rašytojas, asociacijos „Slinktys“ vadovas Juozas Žitkauskas, kuris paskaitė dzūkiškų eilėraščių „Kap varlukė Anelkutė Varlių kaimi buvo“. Klausėmės už širdies griebiančių, ir be galo jautrių eilių, Antanas Nedzinskas skaitė savo mamos parašytas eiles. Visus susirinkusius šiltu žodžiu bei gražiu ketureiliu sveikino ir Kęstutis Vilkauskas.

O kokia gi šventė be muzikos atlikėjų? Jų buvo visai nemažai. Jautrias dainas apie gimtinę, tėviškę dainavo Rugilė ir Liudas, vėliau prie jų prisijungė atstovai iš Vilniaus Šv. Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčios choro. Renginio pradžioje jie dovanojo visiems susirinkusiems „Palaiminimo giesmę“, vėliau giedojo bažnytines giesmes. Na, o jų vadovas Eimantas Anskaitis atliko keletą kūrinių saksofonu.

Kaip gi dzūkai be dzūkų? Mūsų šventę toliau džiugino kaimynai dzūkai iš Žilinų (Varėnos r.) – Žilinų pagrindinės mokyklos mokytojų kolektyvas. Padainavę jie pakvietė visus į bendrą ratelį. Sukomės, šokome, o ištroškę traukėme prie vaišių stalo, kur vaišinomės namine duonos gira bei čia pat kepamais šašlykais.

Bet ir užkandę nenorėjome skirstytis. Dar ilgai skambėjo bendros dainos, sukosi poros. Dar nepasibaigus šiam pasibuvimui, jau buvo kalbama apie kitų metų scenarijų. Džiugu, kad žmonės nori tokių susibūrimų. Vyriausia amžiumi šventės dalyvė Bronė Palubinskienė: „Reikia švęsti, nes gyvenimas trumpas, vienas duotas“. Ir kaip neįsiklausysi į tokius žodžius, pasakytus moters, su didele gyvenimiška patirtimi. Jau taip yra – kuo vyresnis tampi, tuo daugiau ir labiau vertini gyvenimą.

… Saulutei nusileidus girdėjosi varlių kurkimas – esame juk Varlių kaime. Varlės – pilnateisės!..

Autorės archyvo nuotraukos